Search
Asset 2

کشته شدن رئیس کمیته اضطراری حماس در حمله هوایی اسرائیل

ارتش اسرائیل شب گذشته، «حاتم الغمری»، رئیس کمیته اضطراری حماس را در اردوگاه‌های مرکزی هدف حمله قرار داد که منجر به کشته شدن این فرمانده ارشد حماس شد.
حاتم الغمری (Twitter)

هواپیماهای جنگی نیروی هوایی ارتش اسرائیل تحت هدایت سازمان اطلاعات نظامی این کشور، شب گذشته «حاتم الغمری»، رئیس کمیته اضطراری حماس را در اردوگاه‌های مرکزی هدف حمله قرار داد که منجر به کشته شدن این فرمانده ارشد حماس شد.

آویخای ادرعی، سخنگوی عرب‌زبان ارتش اسرائیل با انتشار مطلبی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «الغمری در بخشی از فعالیت خود به عنوان یکی از اعضای شاخه نظامی حماس در زمینه پرتاب راکت در گردان المغازی تیپ کمپ‌های مرکزی فعالیت می‌کرد.»

حماس با انتشار بیانیە‌ای ضمن تایید خبر کشتە‌ شدن چهار نفر دیگر به همراه الغمری، او را «شهردار اردوگاه پناهندگان مغازی» معرفی کردە است.

ادرعی همچنین از حمله ارتش اسرائیل به زیرساخت‌های نظامی و یک سایت نظامی ارتش سوریه خبر داد.

او در شبکه اجتماعی ایکس نوشت که شب گذشته، هواپیماهای جنگی اسرائیل، زیرساخت‌های نظامی ارتش سوریه را در منطقه محجه هدف حمله قرار دادند. این نیروها همچنین مواضع ارتش سوریه در جنوب این کشور را با توپخانه بمباران کردند.

به گفته این سخنگوی ارتش اسرائیل، این حمله در حالی صورت گرفت که عصر دیروز یک موشک از خاک سوریه به سمت منطقه یوننان در بلندی‌های جولان شلیک شد.

طبق اظهارات ادرعی، این حمله از خاک سوریه تلفات جانی در پی نداشته است و ارتش اسرائیل در پاسخ، منبع حمله را با توپخانه بمباران کرده است.

او همچنین گزارش کرده که شب گذشته همچنین پرتاب دو راکت از سمت لبنان به سوی منطقه مسغاو رصد شده است، که بدون تلفات در مناطق باز سقوط کرد.

در روزهای گذشته نیز دو منبع امنیتی در گفتگو با خبرگزاری رویترز اعلام کردند که یک فرمانده میدانی در یگان الرضوان حزب الله لبنان به همراه دو نفر دیگر در حمله اسرائیل به روستای السلطنیه در جنوب لبنان کشته شدند.

حزب‌الله لبنان یکشنبه شب با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که یکی از اعضای این گروه در شهرک «کفر کیلا» در مرز اسرائیل «حین انجام وظیفه جهادی خود» کشته شده است.

گروه حزب الله تاکنون اسامی ۲۷۲ نفر از اعضای خود را که در جریان جنگ اسرائیل و حماس، عمدتاً در لبنان و برخی در سوریه توسط اسرائیل کشته شده‌اند، اعلام کرده است.

در جریان این جنگ تاکنون در لبنان، ۵۳ عامل سایر گروه‌های شبه‌نظامی،یک سرباز لبنانی و حداقل ۶۰ غیرنظامی که سه نفر از آنها روزنامه‌نگار بودند، کشته شدند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی