Search
Asset 2

پیام‌های تبریک نوروزی جو بایدن و مقامات آمریکا

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، روز سه‌شنبه ۲۹ اسفند طی پیامی فرارسیدن نوروز را به میلیون‌ها نفر در سراسر جهان به‌خصوص ایرانیان تبریک گفت.
جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده (Samuel Corum/Getty Images)

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، روز سه‌شنبه ۲۹ اسفند طی پیامی فرارسیدن نوروز را به میلیون‌ها نفر در سراسر جهان و به‌خصوص به ایرانیان تبریک گفت.

بایدن در پیام تبریک خود گفت: «نسل‌های متوالی از آمریکایی‌ها امید این جشن را در سراسر کشور ما منتشر کرده‌اند. ما آن را در شیرینی‌ها و هدایایی که بین خانواده و دوستان رد و بدل می‌شود می‌بینیم. آن را در صدای بچه‌هایی که به قابلمه‌ها می‌کوبند می‌شنویم و در خنده‌های خانواده‌هایی که دور سفره هفت سین جمع شده‌اند. و ما احساس می‌کنیم که جوامع جمع می‌شوند تا این جشن را به بخش شادی‌آوری از فرهنگ آمریکایی تبدیل کنند؛ جشنی که روح ما را به‌عنوان یک ملت منعکس می‌کند و به ما یادآوری می‌کند که امید در راه است.»

جو بایدن در بیانیه‌ خود ضمن ابراز حمایت از زنان شجاع ایرانی گفت که ایالات متحده در کنار آنها خواهد ایستاد.

بایدن گفت: «نوروز امسال برای بسیاری در زمان سختی فرا می‌رسد، زمانی که این امید بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز است. ایالات متحده در کنار زنان شجاع ایران که برای آزادی خود می‌جنگند، خواهد ایستاد و ما همراه با شرکای خود، مقامات جمهوری اسلامی را به‌دلیل انکار حقوق اساسی بشر بازخواست خواهیم کرد.»

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا نیز عکسی از خود در کنار سفره هفت‌سین وزرات خارجه منتشر کرد و در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «نوروز خجسته باد! سال نو بر همه کسانی که آغاز بهار و نو شدن زندگی را جشن می‌گیرند مبارک باد. باشد که قدر پیوندهای خانوادگی را بدانیم و به روزهای روشن‌تر در آینده امیدوار باشیم.»

آبرام پیلی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هم با انتشار ویدیویی در ایکس نوروز را تبریک گفت: «مشتاقانه منتظر روزی هستیم که مردم ایران از حکومتی شایسته برخوردار شوند، ما به حمایت‌ها برای رسیدن به ایرانی آزاد ادامه خواهیم داد.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی