Search
Asset 2

بارندگی شدید و جاری شدن سیل در مرکز افغانستان ۵۰ کشته برجا گذاشته است

ویرانه‌های ناشی از سیل در روستای بارکا در بغلان، در شمال افغانستان، ۱۳ مه ۲۰۲۴.  (MUHAMMAD YASIN/Middle East Images/AFP via Getty Images)
ویرانه‌های ناشی از سیل در روستای بارکا در بغلان، در شمال افغانستان، ۱۳ مه ۲۰۲۴. (MUHAMMAD YASIN/Middle East Images/AFP via Getty Images)

یکی از مقامات دولت افغانستان روز شنبه گفت که در پی بارندگی شدید و جاری شدن سیل در مرکز این کشور دست‌کم ۵۰ نفر جان باختند.

به گزارش رویترز، مولوی عبدالحی زعیم، رئیس اداره اطلاعات ولایت مرکزی غور، گفت که از تعداد زخمی‌های ناشی از بارندگی شدید که از روز جمعه آغاز شده و بسیاری از راه‌های کلیدی منطقه را مسدود کرده اطلاعی نداریم.

زعیم افزود که ۲هزار خانه به‌طور کامل ویران شده، ۴هزار خانه آسیب جزئی دیده و بیش از ۲هزار مغازه در فیروزکوه در مرکز ولایت غور زیر آب رفته است.

مقامات روز یکشنبه گفتند که جاری شدن سیلاب بر اثر بارندگی شدید در هفته گذشته روستاهای شمال افغانستان را ویران کرد و به مرگ ۳۱۵ نفر و زخمی شدن بیش از ۱۶۰۰ نفر انجامید.

به گفته وزارت دفاع افغانستان، یک هلیکوپتر نیروی هوایی روز چهارشنبه در حین بیرون کشیدن جنازه افرادی که در رودخانه ولایت غور افتاده بودند، به دلیل نقص فنی سقوط کرد و ۱ کشته و ۱۲ زخمی برجا گذاشت.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی