Asset 2

کاربران توییتر می‌توانند نشان تأیید آبی خود را پنهان کنند 

امکان پنهان کردن تیک آبی در توییتر
(Wikimedia)(Twitter @Elon Musk)(Dan Kitwood/Getty Images)

شرکت ایکس گروپ (X Corp) متعلق به ایلان ماسک که مالک توییتر است اعلام کرد که به کاربران تایید شده شبکه اجتماعی توییتر این امکان را می‌دهد که تا نشان تأیید آبی خود را پنهان کنند. 

این شرکت در وب‌سایت خود توضیح داد که مشترکین اکنون این گزینه را دارند که علامت‌های آبی‌رنگی که زمانی بسیار مطلوب بودند را در نمایه و پست‌های خود نشان ندهند. 

در توضیحات این ویژگی جدید آمده است که «به عنوان یک مشترک، شما می‌توانید انتخاب کنید که نشان تیک خود را در حسابتان مخفی کنید. این نشان تیک بر روی پروفایل و ارسال‌های شما مخفی خواهد شد. با این حال این نشان تیک ممکن است هنوز در برخی از قسمت ها ظاهر شود و برخی از ویژگی‌ها همچنان ممکن است نشان دهنده اشتراک فعال شما باشند 

در ادامه این توضیحات تأکید شده «هنگامی که علامت تأیید شما پنهان است، امکان دارد برخی ویژگی‌ها در دسترس نباشند». البته به این ویژگی‌ها که در دست نخواهند بود اشاره‌ای نشده است. 

با به‌روزرسانی جدید، افرادی که برای دریافت اشتراک و نشان آبی پول پرداخت کرده‌اند می‌توانند با تغییر تنظیمات توییتر خود این نشان آبی را مخفی کنند. 

سرویس تأیید پولی که اولین به‌روزرسانی بزرگ محصول پس از تصاحب شرکت توسط آقای ماسک بود، سال گذشته رونمایی شد. پیش از آن سرویس تایید حساب کاربری که با نشان آبی (تیک آبی) مشخص می‌شد تنها برای حساب‌های سیاستمداران، شخصیت‌های مشهور، روزنامه‌نگاران و سایر شخصیت‌های شناخته شده قابل دستیابی بود. 

علاوه بر این، X ویژگی دیگری را برای کاربران تأیید شده فعال کرد و به کسانی که اشتراک X Blue دارند، این گزینه را می‌دهد که تا زمانی که تولید کننده محتوا به صراحت اجازه دانلود برای محتوایی که پست می‌کنند را بدهد، قادر باشند ویدئوهای پست شده را از وب‌سایت توییتر بارگیری کنند. 

پیش از این، افراد مجبور بودند از یک وب‌سایت یا برنامه ثالث استفاده کنند تا بتوانند ویدئوهای منتشر شده در توییتر را دانلود کنند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی