Search
Asset 2

هانتر بایدن در تحقیقات بازپرس ویژه به ارتکاب ۹ تخلف مالیاتی متهم شد

هانتر بایدن به ارتکاب ۹ تخلف مالیاتی متهم شد
هانتر بایدن، فرزند جو بایدن رئیس جمهور آمریکا (Saul Loeb/AFP/Getty Images)

هیئت منصفه کالیفرنیا یک کیفرخواست ۹ موردی را علیه هانتر بایدن، پسر جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا صادر، و او را به ۹ فقره تخلف مالیاتی متهم کرد.

دیوید وایس، بازپرس ویژه، پنج‌شنبه شب کیفرخواست را اعلام کرد که مدعی است  هانتر بایدن بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ به جای انجام تعهدات مالیاتی خود، که در مجموع حداقل ۱.۴ میلیون دلار بوده است، میلیون‌ها دلار را صرف یک سبک زندگی تجملاتی و مواد مخدر کرده است.

در کیفرخواست نوشته شده است: هانتر بایدن به‌جای پرداخت مالیات، «این پول را خرج مواد مخدر، همراهان و دوست دخترها، هتل‌های مجلل و املاک اجاره‌ای، اتومبیل‌های عجیب و غریب، لباس‌ها و سایر اقلام شخصی کرد، خلاصه همه چیز جز مالیات‌هایش.»

به گفته  ویس، این اتهامات شامل سه فقره عدم پرداخت مالیات برای سال‌های ۲۰۱۶، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ و سه فقره عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی برای سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ است.

در کیفرخواست آمده است: «متهم میلیون‌ها دلار برای یک سبک زندگی اسراف‌آمیز خرج کرد و همزمان تصمیم گرفت مالیات خود را نپردازد.»

در کیفرخواست به هزینه‌های  هانتر بایدن در این سال‌ها اشاره شده است که شامل یک میلیون دلار در سال ۲۰۱۶، ۱.۴ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷، ۱.۸ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ و ۶۰۰ هزار دلار در سال ۲۰۱۹ است.

علاوه بر این، هانتر بایدن با اتهامات فرار مالیاتی و ارائه اظهارنامه نادرست برای شرکت خود، اواسکو پی‌سی، برای سال مالیاتی ۲۰۱۸ مواجه است.

بر اساس کیفرخواست، اقدامات ادعایی هانتر بایدن شامل تلاشی عمدی برای اجتناب از پرداخت مالیات، از جمله برهم زدن روند حقوق و دستمزد و کسر مالیات شرکت خود با برداشت میلیون‌ها دلار خارج از رویه‌های تعیین‌شده بود.

دادستان‌ها ادعا می‌کنند که هانتر بایدن علاوه بر ادعای کسورات نادرست در سال ۲۰۱۸ برای کاهش بدهی مالیاتی خود، عمداً مالیات خود را بین سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ به موقع پرداخت نکرده و از ارائه به موقع اظهارنامه‌های مالیاتی ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ خود غفلت کرده است.

اگر پسر رئیس‌جمهور در تمام موارد مجرم شناخته شود، ممکن است با حداکثر مجازات ۱۷ سال زندان روبرو شود.

اپک تایمز با کاخ سفید و وزارت دادگستری آمریکا برای اظهار نظر تماس گرفته است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی