Asset 2

دیسانتیس: استقلال آمریکا در زمینه نفت و گاز را بازمی‌گردانم 

ران دیسانتیس وعده داد که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده با حمایت دولت فدرال از صنعت نفت و گاز، استقلال آمریکا در زمینه انرژی را برگرداند.
ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا در 20 سپتامبر 2023 در میدلند، تگزاس با اعضای رسانه ها و کارکنان سایت در سایت شرکت نفت پرمین دیپ راک صحبت می کند. (Brandon Bell/Getty Images)

ران دیسانتیس وعده داد که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده با حمایت دولت فدرال از صنعت نفت و گاز، استقلال آمریکا در زمینه انرژی را بازگردانده و فعالیت‌های دولتی برای برقی کردن خودرو‌ها را متوقف خواهد کرد. 

ران دیسانتیس، یکی از نامزد‌های جمهوری‌خواهان برای انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا، روز گذشته در یک سخنرانی انتخاباتی گفت: «دستبندهای خودخواسته ما بر نفت، گاز و استخراج مواد معدنی حیاتی برداشته خواهد شد و روزهای خاموشی و شبکه‌های غیر قابل اعتماد به پایان خواهد رسید 

او وعده داده که در صورت راه‌ یافتن به کاخ سفید، قیمت بنزین را به ۲ دلار در هر گالن کاهش دهد. 

دیسانتیس سیاست‌های ضد نفتی دولت بایدن را به افول آمریکا که موضوع این سخنرانی انتخاباتی بود گره زد و متعهد شد که آن را معکوس کند. 

او گفت: «جو بایدن در حال نبرد با تولید انرژی در داخل آمریکا است و این اقدام را به یک هدف اصلی دولت خود تبدیل کرده و سعی دارد سرمایه‌گذاری، تولید و حمل و نقل منابع انرژی قابل اعتماد را محدود کند 

او ادامه داد که لغو پروژه «خط لوله کیستون» توسط بایدن باعث ازمیان‌رفتن مزایای اقتصادی معادل ۱۰ میلیارد دلار و از بین رفتن ۵۹ هزار شغل شد و انرژی را برای هر خانواده گران‌تر کرد. 

خط لولهٔ کیستون یک سیستم انتقال نفت خام سنتتیک از نفت ماسه‌های آلبرتا، کانادا و شمال ایالات متحده، به پالایشگاه‌های ساحل خلیج تگزاس است. دو فاز این پروژه در حال بهره‌برداری است و احداث فاز سوم آن توسط دولت بایدن کنار گذاشته شد. 

دیسانتیس گفت که سیاست‌های بایدن در حمایت از وسایل نقلیه الکتریکی و تلاش برای حذف تدریجی خودرو‌هایی که با بنزین و گازوئیل کار می‌کنند به نفع پکن است. 

او گفت که چین ۶۰ درصد باتری‌های برقی جهان را تولید می‌کند و ۸۵ درصد از فراوری مواد معدنی کمیاب که در تولید خودروهای الکتریکی به کار می‌روند را کنترل می‌کند. 

این کاندیدای جمهوری‌خواه انتخابات اظهار داشت که تنها افزایش قیمت بنزین در دوران دولت بایدن به طور متوسط ۲۲۰۰ دلار در سال برای خانواده هزینه داشته است و تورم دوران بایدن به طور کلی ۷۴۰۰ دلار در سال هزینه اضافی به خانواده‌ها تحمیل کرده است. 

او همچنین مدعی شد که یارانه‌های انرژی سبز در قانون کاهش تورم بایدن باعث کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای نشده است و بیش از ۶۰ درصد از ۱۱۰ میلیارد دلار یارانه به شرکت‌های خارجی تعلق گرفته است که ۸ میلیارد دلار آن برای شرکت‌هایی است که روابط قوی با چین دارند. 

او پس از این سخنرانی با اذعان به وجود تغییرات اقلیمی به سؤالات خبرنگاران در این مورد پاسخ داد و گفت که افزایش تولید گاز و صادرات آن به کشورهای در حال توسعه می‌تواند به آنها کمک کند تا میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهند و کاهش هزینه‌های انرژی آنها می‌تواند فقر را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی