Search
Asset 2

ابراهیم رئیسی در حادثه سقوط بالگرد درگذشت

بالگرد حامل رئیس دولت جمهوری اسلامی، در استان آذربایجان شرقی دچار سانحه شد و ابراهیم رئیسی به همراه تعداد دیگری از سرنشینان این بالگرد جان باختند.
ابراهیم رئیسی. (Public Domain)

پس از ساعت‌‏ها جستجو، نیرو‌‏های امدادی توانستند بالگرد حامل ابراهیم رئیسی و تیم همراهش را پیدا کنند. تمام سرنشینان این بالگرد جان خود را از دست داده‌‏اند.

خبرگزاری‌‏های رسمی کشته شدن این افراد را تایید کرده‌‏اند.

بالگرد حامل رئیس دولت جمهوری اسلامی، در استان آذربایجان شرقی دچار سانحه شد و ابراهیم رئیسی به همراه تعداد دیگری از سرنشینان این بالگرد جان باختند.

ابراهیم رئیسی روز گذشته در مراسم افتتاح سد مرزی «قیز قلعه‌سی» به آذربایجان شرقی سفر کرده بود و در مسیر بازگشت بود که بالگرد حامل او دچار حادثه شد. این حادثه در «جنگل دیزمار» در محدوده عمومی بین ورزقان و جلفا در استان آذربایجان شرقی رخ داد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی آل هاشم امام جمعه تبریز و نماینده علی خامنه‌ای در آذربایجان شرقی نیز در بالگرد حامل ابراهیم رئیسی حضور داشته‌اند.

در گزارش‌های اولیه از سوی مقامات جمهوری اسلامی عنوان شده بود که به دلیل بدی هوا بالگرد حامل ابراهیم رئیسی مجبور به فرود سخت شده است و به دلیل مه شدید در منطقه، جستجوی هوایی برای یافتن این بالگرد ممکن نیست و ۴۰ تیم واکنش سریع به صورت زمینی برای یافتن این بالگرد اعزام شده‌اند.

ابراهیم رئیس‌الساداتی، معروف به ابراهیم رئیسی در سال ۱۴۰۰ به‌عنوان هشتمین رئیس‌جمهور حکومت جمهوری اسلامی در ایران منصوب شد.

او در ماه‌های نخست انقلاب ۵۷ در ایران و در سن ۲۰ سالگی به صورت همزمان عنوان دادستان کرج و همدان در قوه قضاییه جمهوری اسلامی مشغول به کار شد و سال ۱۳۶۴ به تهران منتقل و جانشین دادستان تهران شد.

ابراهیم رئیسی در سال ۱۳۶۷ و در جریان اعدام‌های دسته‌جمعی زندانی‌های سیاسی یکی از اعضای هیئت رسیدگی به وضعیت زندانیان سیاسی معروف به «هیئت مرگ» بود.

او طی سال‌های بعد پست‌های متعددی را در قوه قضاییه جمهوری اسلامی بر عهده داشت و نهایتاً از سال ۱۳۸۳ تا ۱۳۹۳، معاون اول قوه قضائیه، و در سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۴ دادستان کل کشور بود و پیش از ریاست قوه قضاییه از سوی علی خامنه‌ای به جای عباس واعظ طبسی که در ۸۰ سالگی درگذشت به تولیت آستان قدس رضوی منصوب شده بود.

ابراهیم رئیسی همچنین داماد احمد علم‌الهدی، نماینده علی خامنه‌ای و امام جمعه تندرو مشهد بود.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی