Search
Asset 2

دیپلمات غربی: در صورت دخالت سوریه در جنگ غزه، اسرائیل حکومت اسد را سرنگون خواهد کرد

یک دیپلمات غربی گفته که اسرائیل تهدید کرده است که در صورت دخالت سوریه در جنگ غزه، حکومت بشار اسد را سرنگون خواهد کرد.
بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه، ر تاریخ ۲۶ مه ۲۰۲۱، با رسانه‌ها صحبت می‌کند. (LOUAI BESHARA/AFP via Getty Images)

یک دیپلمات غربی گفته که اسرائیل تهدید کرده است که در صورت دخالت سوریه در جنگ غزه، حکومت بشار اسد را سرنگون خواهد کرد.

به نوشته تایمز اسرائیل، این دیپلمات غربی که نامش فاش نشده، گفته است که دمشق پس از هشدار اورشلیم از درگیر شدن در جنگ غزه اجتناب می‌کند.

این سیاستمدار غربی گفته است که «اسرائیلی‌ها به طور واضح به اسد هشدار داده‌اند که اگر از خاک سوریه علیه آنها استفاده شود، رژیم او را نابود خواهند کرد.»

کارشناسان گفته‌اند که سوریه با وجود حمله منتسب به اسرائیل به ساختمانی در نزدیکی کنسولگری حکومت ایران در دمشق، از درگیر شدن در جنگ غزه اجتناب کرده است.

طبق این گزارش، دولت بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه، به دنبال ایجاد یک موازنه ظریف بین روسیه و حکومت ایران است که در طول ۱۳ سال جنگ داخلی از آن حمایت کرده‌اند تا سرزمین‌های از دست رفته را پس بگیرد.

متحد اصلی دیگر سوریه یعنی وسیه، روابط دیپلماتیک خود را با اسرائیل حفظ کرده و برای ثبات در جنوب سوریه، که هم مرز با بلندی‌های جولان است، تلاش کرده است.

در ماه‌های اخیر یک سری حملات به اهداف حکومت ایران در سوریه رخ داد که به طور کلی به اسرائیل منتسب شده است.؛ از جمله حمله هوایی اول آوریل که ساختمانی در مجاورت کنسولگری تهران در دمشق را هدف قرار داد که طی آن هفت نفر از اعضای سپاه پاسداران که دو نفر از آنها فرمانده ارشد بودند کشته شدند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی