Asset 2

افزایش ابهامات در پرونده قتل داریوش مهرجویی و همسرش؛ ۱۰ نفر در این پرونده بازداشت شدند 

افزایش ابهامات در مورد قتل داریوش مهرجویی، کارگردان سرشناس سینمای ایران و همسرش وحیده محمدی فر
داریوش مهرجویی، کارگردان سرشناس سینمای ایران و همسرش وحیده محمدی فر (Public Domain)

به دنبال قتل فجیع داریوش مهرجویی و همسرش در ساعات پایانی شنبه‌شب گذشته، گمانه‌زنی‌ها در مورد حکومتی بودن این قتل‌ها افزایش یافته و در رسانه‌های داخلی ایران نیز منعکس شده است. 

در همین رابطه روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله روز گذشته خود به این نکته اذعان کرد که انتشار خبر قتل داریوش مهرجوئی و همسرش، ذهن‌ها را بلافاصله متوجه ماجرای قتل‌های زنجیره‌ای در دهه ۷۰ کرد به ویژه قتل مظلومانه داریوش فروهر و همسرش که آن مجموعه قتل‌ها تبعات سنگینی به ‌بار آوردند.  

این روزنامه توصیه کرد که با پندآموزی از قتل‌های زنجیره‌ای و پیامدهای ناگوار آن، مسئولان باید اقدامات فوری، جدی و دامنه‌داری برای ریشه‌یابی ماجرای اخیر به عمل‌آورند و تا سوزاندن ریشه این فساد، به اقدامات خود ادامه دهند. 

در بخش دیگری از این مقاله تأکید شده که اگر بررسی‌ها به واقعیت تلخی از قبیل ارتکاب این جرم توسط باندهای توطئه‌گر داخلی منتهی شد، مبادا ملاحظه‌ای صورت بگیرد و با توسل به توجیهات غیرشرعی و غیرقانونی از اعلام اسامی و برخورد با افراد آن باندها خودداری شود. 

پیش از آن نیز عمادالدین باقی، حقوق‌دان و فعال سیاسی اصلاح‌طلب روز گذشته در حساب خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «قتل هولناک داریوش مهرجویی فیلمساز برجسته ایران و همسرش دقیقاً به سبک قتل داریوش فروهر و همسرش قطعاً پیام واضحی در یادآوری قتل‌های زنجیره‌ای دهه ۷۰ دارد.» 

از سوی دیگر حسین فاضلی هریکندی رئیس‌کل دادگستری استان البرز امروز ۲۵ مهرماه خبر داد که در جریان رسیدگی به پرونده قتل داریوش مهرجویی و همسرش تاکنون ۱۰ نفر بازداشت شده‌اند که تحقیقات از آن‌ها از سوی بازپرس ویژه و پلیس آگاهی استان البرز در حال انجام است. 

سخنگوی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی روز گذشته از بازداشت «هفت مظنون» به قتل «تا پاسی از شب گذشته در نقاط مختلف کشور» خبر داده بود. 

داریوش مهرجویی، کارگردان سرشناس سینمای ایران و همسرش وحیده محمدی فر، شنبه‌شب در ویلایشان در زیبادشت فردیس به قتل رسیدند و به گفته پلیس «شواهد حاکی از آن است که این قتل بر اثر جراحت ناشی از ضربات سلاح سرد از ناحیه گردن و اعضای بدن انجام شده است.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی