Search
Asset 2

سرنگونی ۳۹ پهپاد ساخت جمهوری اسلامی در اوکراین

(SAMEER AL-DOUMY/AFP via Getty Images)
(SAMEER AL-DOUMY/AFP via Getty Images)

مقامات اوکراین خبر دادند که در جریان موج تازه حملات هوایی روسیه به این کشور که هم‌زمان با سال جدید میلادی آغاز شده، در ساعات اولیه بامداد امروز دوشنبه ۱۲ دی‌ماه، کلیه پهپادهای مورداستفاده در این حملات را سرنگون کرده است.

مقامات کی‌یف اعلام کردند که روسیه در این حمله با ۳۹ پهپاد به کشورشان حمله کرده‌اند که پدافند هوایی اوکراین تمامی این پهپادها را سرنگون کردند.

بر اساس این گزارش در جریان حمله جدید روسیه به اوکراین، ۲۲ پهپاد کی‌یف پایتخت این کشور را هدف قرار دادند که همگی آنها در آسمان این شهر رهگیری و سرنگون شدند.

ارتش روسیه پس از شلیک ده‌ها موشک در آخرین روز سال گذشته میلادی، طی دو روز نخست سال ۲۰۲۳ با ده‌ها پهپاد شاهد ساخت ایران به اهدافی در خاک اوکراین از جمله پایتخت این کشور حمله کرده است.

رویترز در همین زمینه گزارش داد: روسیه حملات شبانه تازه خود به شهرهای اوکراین از جمله کی‌یف، واقع در صدها کیلومتری خط مقدم را از شب سال نو میلادی آغاز کرد و این موج را به صورت متوالی طی سه شب گذشته ادامه داد و این نشان‌دهنده تغییر تاکتیک روس‌ها پس از ماه‌هاست زیرا مسکو معمولاً چنین حملاتی را بافاصله یک‌هفته‌ای انجام می‌داد.

به گزارش این خبرگزاری، کیف اعلام کرده است که این تاکتیک جدید نشانه ناامیدی روسیه است؛ زیرا توانایی دفاع حریم هوایی اوکراین بهبود یافته است.

آندری یرماک، رئیس دفتر ریاست‌جمهوری اوکراین گفت: روسیه ماه‌ها تلاش کرده بود زیرساخت‌های انرژی اوکراین را از بین ببرد، اما شکست خورد؛ زیرا اوکراین به دفاع بهتری دست یافته است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی