Search
Asset 2

پاسخ اسرائیل به بیلبوردهای توهین‌آمیز شهرداری تهران 

شعار بیلبوردهای تبلیغاتی شهرداری تهران علیه اسرائیل
(IsraelPersian/Twitter.com)

شهرداری تهران پس از حمله تروریستی حماس به غیرنظامیان در اسرائیل، بیلبوردهای تبلیغاتی در سطح شهر نصب کرد که در آن الفاظ رکیکی خطاب به اسرائیل به کار رفته بود و اسرائیل نیز به این اقدام پاسخ داد. 

شهرداری تهران که زیر نظر علیرضا زاکانی اداره می‌شود بیلبوردهایی را در سطح شهر نصب‌کرده بود که در آن اسرائیل «حرام‌زاده» خطاب شده بود. 

البته اصل این موضوع به سخنان علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی بازمی‌گردد. او در یک سخنرانی عمومی در سال ۱۳۹۲ گفته بود «ما رژیم صهیونیستی را یک رژیم نامشروع و حرام‌زاده میدانیم 

در واکنش به این اقدام حساب کاربری اسرائیل به فارسی در شبکه اجتماعی ایکس که صفحه رسمی وزارت خارجه این کشور به زبان فارسی است نوشت: «حرام‌زاده آن کسی است که موشک‌های درب‌وداغون جهاد اسلامی را تامین می‌کند 

اشاره وزارت خارجه اسرائیل به پرتاب ناقص موشک‌های گروه تروریستی جهاد اسلامی بود که باعث وقوع انفجار در بیمارستانی در غزه و کشته و زخمی شدن تعدادی از شهروندان فلسطین شد. 

وزارت بهداشت غزه که تحت کنترل حماس است دقایقی بعد از این انفجار تعداد قربانیان را ۵۰۰ نفر اعلام کرد و ساعاتی بعد این رقم در برخی گزارش‌ها از ۱۰۰۰ نفر نیز فراتر رفت. همچنین مقامات حماس مدعی شدند که این انفجار ناشی از بمباران ارتش اسرائیل بوده است و بسیاری از خبرگزاری‌های معتبر جهان نیز همین خبر را گزارش کردند. 

این در حالی است که یک مقام ارشد اطلاعاتی اتحادیه اروپا شامگاه روز پنجشنبه به خبرگزاری فرانسه گفت شمار کشته‌شدگان در حیاط بیمارستان الاهلی غزه «بین ۱۰ تا ۵۰ نفر» بود نه «صدها نفر» که حماس ادعا کرده است. 

نصب این بیلبورد با حمایت بسیاری از حامیان تندرو جمهوری اسلامی روبرو شد، در مقابل بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی این اقدام را «سقوط بنیان‌های فرهنگی ایران» به دست جمهوری اسلامی توصیف کردند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی