Search
Asset 2

کمک‌های مالی هالیوود با حضور اوباما و هالیوودی‌‌‌‌‏ها:  ۳۰ میلیون دلار جمع‌آوری شد

جورج کلونی، جولیا رابرتز و باربارا استرایسند، بازیگران سینما، و باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، از جمله کسانی بودند که در این رویداد روی صحنه حاضر شدند.
جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، در کنار باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده، روی صحنه در جریان جمع‌آوری کمک‌های مالی در لس‌آنجلس در ۱۵ ژوئن ۲۰۲۴ صحبت می‌کند. (MANDEL NGAN/AFP via Getty Images)

جورج کلونی، جولیا رابرتز و باربارا استرایسند، بازیگران سینما، و باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، از جمله کسانی بودند که در این رویداد روی صحنه حاضر شدند.

به گزارش کارزار انتخاباتی جو بایدن، او در رویداد کمک‌های مالی لس‌آنجلس در ۱۵ ژوئن که با حضور ستارگان هالیوود و باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا برگزار شد، ۳۰ میلیون دلار جمع‌آوری کرد.

جورج کلونی، جولیا رابرتز و باربارا استرایسند از جمله بازیگرانی بودند که در تئاتر پیکاک روی صحنه حاضر شدند. شری لی رالف و جک بلک نیز در این رویداد به اجرای برنامه پرداختند.

در طول مراسم، بایدن و اوباما با مجری برنامه Late-night «آخر شب»، جیمی کیمل، مصاحبه کردند. کیمل از آن‌دو درباره دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، پرسید که در نظرسنجی‌های اخیر در ایالت‌های چرخشی پیشتاز است.

آقای کیمل سخنان خود را با ابراز حمایت از بایدن آغاز کرد و گفت: «خیلی از مسائل در این انتخابات در معرض خطر است.» او از مسئله سقط جنین، مراقبت‌های بهداشتی و قوانین انتخاباتی به‌عنوان مهم‌ترین موضوعات سال ۲۰۲۴ یاد کرد.

بایدن در پاسخ به سؤالات آقای کیمل از رأی‌دهندگان خواست تا به یاد بیاورند که وقتی ترامپ در دفتر بیضی حضور داشت اوضاع چگونه بود.

بایدن یک‌بار دیگر از سیاست اقتصادی دولت خود دفاع کرد و گفت سیاست دولت او «ثمربخش» است.

بایدن گفت: «ما امروز قوی‌ترین اقتصاد جهان را داریم.»

نظرسنجی‌های اخیر نشان داده که اقتصاد و معیشت همچنان جزو مسائل کلیدی رأی‌دهندگان هستند. نظرسنجی ماه مه نیویورک تایمز، کالج سینا و فیلادلفیا اینکوایرر نشان داد که بیش از ۵۰ درصد از رأی‌دهندگان در پنج ایالت حساس، به‌رغم کاهش تورم و توقف روند افزایش نرخ بهره، برنامه اقتصادی دولت را ضعیف می‌دانند.

باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، نیز با استناد به قوانین مربوط به محیط‌زیست، زیرساخت‌ها و فناوری که در دوره رئیس‌جمهور فعلی به تصویب رسیده‌اند، به تمجید از برنامه‌های اقتصادی و سوابق بایدن پرداخت.

اوباما همچنین به دیوان عالی کشور اشاره کرد و افزود که اگر ترامپ دوباره رئیس‌جمهور شود، محافظه‌کاران می‌توانند برتری عددی ۶ به ۳ خود را افزایش دهند.

چهل‌و‌چهارمین رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «خوشبختانه درس‌مان را بلدیم، چرا که این انتخابات از جهات مختلف حائز اهمیت است.»

بایدن گفت رئیس‌جمهور بعدی می‌تواند دو قاضی جدید را به دیوان عالی معرفی کند.

بایدن با اشاره به ترکیب دیوان عالی به‌عنوان «یکی از ترسناک‌ترین بخش‌های» پیروزی احتمالی ترامپ گفت: «دیوان عالی هرگز این‌قدر وصله ناجور نبوده است.»

بایدن شب گذشته از نشست گروه هفت در جنوب ایتالیا بازگشت تا در این رویداد شرکت کند.

۳۰ میلیون دلاری که در این رویداد جمع‌آوری شد، رکورد ۲۶ میلیون دلاری رویداد ماه مارس را شکست؛ رویدادی که با حضور رؤسای‌جمهور سابق آمریکا، اوباما و بیل کلینتون، در منهتن برگزار شده بود.

ترامپ نیز هفته گذشته در کالیفرنیای تماماً آبی به جمع‌آوری کمک‌های مالی پرداخت و توانست ۱۲.۵ میلیون دلار در سانفرانسیسکو و ۲۱.۵ میلیون دلار در سه رویداد دیگر جمع‌آوری کند و مبلغ کل کمک‌های دریافتی خود را به ۳۳.۵ میلیون دلار برساند.

کارزار انتخاباتی بایدن نسبت به سلف خود نقدینگی بیشتری جذب کرده است. براساس اسناد کمیسیون فدرال انتخابات، ستاد انتخاباتی بایدن در ماه آوریل حدود ۸۴.۵ میلیون دلار پول نقد جمع‌آوری کرد اما کارزار ترامپ فقط توانست ۴۹ میلیون دلار جمع‌آوری کند.

آمار کمیسیون فدرال انتخابات برای ماه مه هنوز منتشر نشده است اما کارزار انتخاباتی ترامپ و کمیته ملی جمهوری‌خواهان گزارش دادند که ماه گذشته ۱۴۱ میلیون دلار جمع‌آوری کردند. گفته می‌شود که بیش از یک‌سوم این مبلغ طی ۲۴ ساعت پس از محکومیت چهل‌و‌پنجمین رئیس‌جمهور آمریکا در دادگاه نیویورک تأمین شده است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی