Search
Asset 2

بیانیه مشترک اپک تایمز و تلویزیون ان‌تی‌دی

بیش از دو دهه است که نسخه‌های انگلیسی و چینی اپک تایمز و تلویزیون ان‌تی‌دی به همراه سایر نسخه‌های این دو رسانه به زبان‌های مختلف در سراسر جهان در خط مقدم افشای جنایات حقوق بشری رژیم کمونیستی، پروپاگاندای خشونت‌محور و مداخلات بدخواهانه چین در عرصه جهانی فعالیت می‌کنند.

هم‌چنان‌که این دو رسانه به این مأموریت خطیر ادامه می‌دهند، برخی از رسانه‌های خبری عمدتا غربی از گزارشات مربوط به تخلفات ادعایی مدیر ارشد مالی سابق دفتر مرکزی اپک تایمز که در ایالات متحده مستقر است، برای کوبیدن این رسانه استفاده کرده‌اند. بدتر از همه آن‌که این گزارشات با توهین به روش معنوی فالون گونگ همراه بوده‌اند؛ روشی که بنیان‌گذاران  اپک تایمز به اصول آن باور دارند.

تخلفات ادعایی یک نفر، ارتباطی با کارکنان یا کلیت سازمان ندارد. در واقع، اقدامات ادعایی برخلاف فرهنگ، استانداردها و پیشینه این سازمان انجام گرفته‌اند. از این گذشته، این اقدامات مغایر با اصول فالون گونگ بوده و به هیچ عنوان ارتباطی با این روش معنوی ندارند.

مغالطه‌ای که رسانه‌های خبری به آن متوسل شده‌اند، مشابه این است که به دلیل تخلف یک کارمند در شرکتی که به دست مسیحیان تأسیس شده، کل مسیحیت را زیر سؤال ببرید و هم‌زمان اقدام شرکت را نیز محکوم کنید.

برخی رسانه‌ها پا را فراتر نهاده و به نهادهای دیگری پرداختند که تمرین‌کنندگان فالون‌‏گونگ بنیانگذار آن‌ها بودند. برای نمونه، برخی از آن‌ها از هنرهای نمایشی شن یون؛ شرکت مستقل هنرهای نمایشی، نوشتند و آن را به غلط به این ماجرا ربط دادند.

اپک تایمز و تلویزیون ان‌تی‌دی در اوایل دهه ۲۰۰۰ و به زبان چینی و انگلیسی تأسیس شدند. چند تمرین‌کننده فالون گونگ در واکنش به نقض وحشیانه حقوق بشر در چین، این رسانه را تأسیس کردند.

فالون گونگ یک روش معنوی باستانی است که بر اصول حقیقت، نیک‌خواهی و بردباری تمرکز دارد و تمرین‌کنندگان آن از سال ۱۹۹۹ مورد آزار و اذیت شدید حزب کمونیست چین قرار داشته‌اند. رژیم پکن بیش از ده‌هزار رسانه خود را در سراسر چین به کار گرفته تا پیروان فالون گونگ را بدنام کند.

اپک تایمز و تلویزیون ان‌تی‌دی در زمان تأسیس بر کمک مالی تمرین‌کنندگان فالون گونگ متکی بودند. این دو رسانه بیش از دو دهه به تنهایی در مسیر افشاگری علیه رژیم چین، فعالیت‌های ناقض حقوق بشر و اقدامات مداخله‌جویانه پکن برای نفوذ و سرنگونی کشورهای جهان ایستادگی کرده‌اند. این کارها بدون حمایت مالی دولت‌ها و شرکت‌ها انجام گرفته‌اند. اما در حال حاضر از حمایت مالی مشترکین خود برخوردارند.

بسیاری از کارکنان اصلی این دو رسانه اصالتاً چینی هستند و از اطلاعات دست اولی درباره شرارت و عملکرد حزب کمونیست چین در داخل کشور برخوردارند. با وجود نفوذ جهانی حزب کمونیست چین، افشای این مسائل در پیشگاه جهانیان سنگ بنای رسالت تحریریه این دو رسانه بوده است. برای نمونه، در سال ۲۰۰۶ برای اولین‌بار افشا کردند که حزب کمونیست چین زندانیان عقیدتی و عمدتاً تمرین‌کنندگان فالون گونگ را به قتل می‌رساند تا اعضای بدن‌شان را بردارد و صنعت عظیم پیوند عضو خود را راه‎اندازی کند؛ صنعتی که با آگاهی و حمایت دولت چین انجام می‌شود. بسیاری از سازمان‌های رسانه‌ای غربی در انتشار این گزارش کوتاهی کردند.

حقیقت این است که حزب کمونیست چین در بین تمام رسانه‌های سراسر جهان فقط از اپک تایمز و تلویزیون ان‌تی‌دی می‌ترسد.

بنیانگذاران این دو رسانه برای فرار از آزار و شکنجه به آمریکا نقل مکان کردند و ارزش‌هایی را که جوامع غربی از آن‌ها پاسداری می‌کنند گرامی می‌دارند. در عین حال درخصوص تلاش‌های مستمر حزب کمونیست چین برای تضعیف جوامع غربی هشدار داده‌اند.

گروه رسانه‌های اپک همچنان به ارائه گزارشات صادقانه به مخاطبان خود برمبنای بالاترین استانداردهای روزنامه‌نگاری اخلاقی متعهد است و به افشاگری علیه حزب کمونیست چین و کارزراهای آزار و اذیت آن در سراسر جهان در این مقطع حساس تاریخی ادامه می‌دهد.

ما از تمام خوانندگان و حامیان خود سپاسگزاریم و اعتماد شما را کوچک نمی‌شماریم. شما دلیل این هستید که هر روز برای اشاعه حقیقت و امید در این دنیای پرتلاطم تلاش می‌کنیم و می‌دانیم که موفقیت خود را مدیون یکایک شما هستیم.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی