Asset 2

جدایی غیرمنتظره نخست‌وزیر کانادا از همسرش

جاستین ترودو و همسرش، 
 سوفی گرگوار ترودو  (Toby Melville - Pool /Getty Images)
جاستین ترودو و همسرش، سوفی گرگوار ترودو (Toby Melville - Pool /Getty Images)

جاستین ترودو و همسرش، سوفی گرگوار ترودو در بیانیه‌های جداگانه‌ای اعلام کردند که تصمیم به جدایی از یکدیگر گرفته‌اند.

نخست‌وزیر کانادا با انتشار این خبر در حساب اینستاگرامیش در روز چهارشنبه نوشته است: «من و سوفی می‌‌‏خواهیم این واقعیت را به اشتراک بگذاریم که بعد از گفتگوهای دشوار تصمیم بر جدایی گرفتیم.» این خبر با واکنش شهروندان کانادایی نیز روبرو شده است. آن‌ها در پاسخ به این خبر ابراز تاسف و تعجب کرده‌اند.

 نخست‌وزیر کانادا از ابتدای تصدی پست نخست‌وزیری این کشور، بارها با خانواده‌اش در مقابل دوربین رسانه‌ها حاضر شده و تصویری از یک خانواده خوشبخت و شاد را نشان داده است. علت جدایی این زوج مشخص نیست.

تردو ۵۱ ساله و گرگوار ۴۸ ساله در ماه می ۲۰۰۵ ازدواج کردند و دو فرزند پسر و یک دختر دارند.

این زوج در پیام‌‌‏هایشان از عموم خواسته‌اند که به‌‌‏خاطر فرزندان این زوج به حریم خصوصیشان احترام بگذارند و افزوده‌اند که مانند همیشه به عنوان یک خانواده صمیمی با عشق و احترام با یکدیگر باقی خواهند ماند.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در کنار همسر و فرزندانش (SEAN KILPATRICK/POOL/AFP via Getty Images)

رسانه‌های کانادایی گزارش داده‌اند که قرار است جاستین ترودو و همسر سابقش، به طور مشترک سرپرستی فرزندان را برعهده بگیرند. احتمالا جاستین ترودو در ریدو کاتج، یعنی همان خانه‌‌‌‏ای که این خانواده هم‌‌‌‏اکنون زندگی می‌‌‌‏کنند، بماند و فرزندانشان هم برای مدتی در آنجا زندگی کنند.

سوفی گریگوار ترودو هم به خانه‌‌‌‏ای جداگانه در اتاوا نقل مکان کرده است. با این حال، او هم‌چنان زمانی را به بودن در کنار فرزندانش در ریدو کاتج اختصاص خواهد داد و هنگامی که آقای ترودو در سفر است، در آنجا می‌‌‌‏ماند.

هم‌چنین قرار است این خانواده هفته آینده با هم به تعطیلات تابستانی در کانادا بروند.

این اولین جدایی یک نخست‌وزیر کانادایی بعد از پییر الیوت ترودو، پدر جاستین ترودو است. پدر او نیز در سال ۱۹۸۴ از مارگارت ترودو، مادر جاستین ترودو طلاق گرفت – یعنی در همان سالی که پیر ترودو از سمت سیاسی‌‌‌‏اش کناره‌‌‌‏گیری کرد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی