Search
Asset 2

پیام تبریک کیم جونگ‌اون به پوتین: همبستگی خود را با آرمان مقدس روسیه اعلام می‌کنم

کیم جونگ‌اون ، رهبر کره شمالی در پیامی به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به مناسبت «روز پیروزی روسیه»، حمایت قاطع و همبستگی خود را با مسکو ابراز کرده است.
دیدار کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در ۲۵ آوریل ۲۰۱۹. (ALEXANDER ZEMLIANICHENKO/POOL/AFP via Getty Images)

کیم جونگ‌اون ، رهبر کره شمالی در پیامی به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به مناسبت «روز پیروزی روسیه»، حمایت قاطع و همبستگی خود را با مسکو ابراز کرده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری مرکزی کره، کیم جونگ‌اون  در پیامی «تبریک‌های گرم و سلام‌های رفاقتی» خود را به پوتین ارسال کرده است.

رهبر کره شمالی گفته است که «من حمایت قاطعانه و همبستگی خود را با آرمان مقدس روسیه اعلام می کنم، به این امید که شما و ارتش و مردم شجاع روسیه در مبارزه برای شکست سیاست هژمونیک امپریالیست ها به پیروزی تازه‌ای دست پیدا کنید».

امروز پنجشنبه نهم ماه مه در تقویم روسیه مصادف با «روز پیروزی روسیه» و جشن پیروزی اتحاد جماهیر شوروی بر آلمان در طول جنگ جهانی دوم است که آن را «جنگ کبیر میهنی» می‌نامند.

بر اساس گزارش رسانه‌های دولتی کره شمالی، او از پوتین برای تلاش‌های پیشرو در راستای دفاع از حاکمیت روسیه در برابر «چالش‌ها و تهدیدهای شرورانه نیروهای متخاصم» تقدیر کرد که ظاهراً به جنگ مسکو با اوکراین اشاره دارد.

همچنین اوایل این هفته، رهبر کره شمالی پیام تبریکی به پوتین برای شروع رسمی پنجمین دوره ریاست جمهوری روسیه ارسال کرد. پوتین پنجمین دوره ریاست جمهوری خود را از سه‌شنبه آغاز کرد و پس از پیروزی در انتخابات ماه مارس، حکومت ۲۴ ساله خود را برای شش سال دیگر تمدید کرد.

به گزارش کره تایمز، کره شمالی و روسیه پس از برگزاری نشست کیم جونگ‌اون و ولادیمیر پوتین در سپتامبر سال گذشته در حال تعمیق همکاری نظامی و تقویت روابط دوجانبه هستند.

وزارت اتحاد سئول گفته است که رهبر کره شمالی برای سومین سال متوالی از زمان جنگ روسیه با اوکراین در سال ۲۰۲۲ پیام تبریک «روز پیروزی روسیه» را برای پوتین ارسال کرده است.

یکی از مقامات این وزارتخانه که خواست نامش فاش نشود به خبرنگاران گفته است به نظر می‌رسد کره شمالی تلاش می‌کند روابط نزدیک خود با روسیه را به رخ بکشد و کیم جونگ‌اون در حال آماده شدن برای سفر پوتین به کره شمالی است.

کرملین پیشتر اعلام کرده بود که ولادیمیر پوتین دعوت کیم جونگ‌اون  برای دیدار از کره شمالی را در جریان نشست سران در فرودگاه فضایی وستوچنی روسیه پذیرفته است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی