logo_eet

کیومرث پوراحمد‌: با این‌همه داغی که بر دل داریم دیگر چه جشنی چه جشنواره‌ای

(PUBLIC DOMAIN)
کیومرث پوراحمد (کارگردان، فیلمنامه‌نویس، تدوینگر و تهیه‌کننده)
(PUBLIC DOMAIN) کیومرث پوراحمد (کارگردان، فیلمنامه‌نویس، تدوینگر و تهیه‌کننده)

کیومرث پوراحمد کارگردان مطرح سینمای ایران در اعتراض به جشنواره فیلم فجر و در واکنش به حضور فیلمش در این جشنواره، در اینستاگرام نوشت: بااین‌همه داغی که بر دل داریم دیگر چه جشنی چه جشنواره‌ای؟

پوراحمد ساعاتی پس از اعلام فهرست فیلم‌های جشنواره فیلم فجر که فیلمی به کارگردانی او هم در آن قرار داشت با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: چند سالی است که جشنواره فیلم فجر دیگر جشن سینمای ایران نیست که جشن دو سه ارگان خاص است. در این چندساله جشنواره برای من، هیچ ارزش و اهمیتی نداشته، به‌خصوص در این سال خونبار و دردناک.

وی در توضیح حضور فیلمی به کارگردانی او در جشنواره فجر نوشت: مالک فیلم، تهیه‌کننده است. مثل همه جای دنیا فقط او می‌تواند درخواست حضور یا عدم حضور در جشنواره را داشته باشد.

این کارگردان سینما در ادامه نوشت: تهیه‌کننده و بعضی عوامل فیلم مایل بودند فیلم «پرونده باز است» در جشنواره باشد، اما با این‌همه داغی که بر دل داریم، دیگر چه جشنی، چه جشنواره‌ای .

طی ماه‌های گذشته بسیاری از سینماگران و فعالین عرصه هنری با اشاره به شرایط کشور و سرکوب خونین معترضان اعلام کردند که فعالیت خود را در این حوزه متوقف کردند و بسیاری از سینماگران نیز اعلام کردند که جشنواره‌ها و جوایز دولتی را تحریم می‌کنند.

چندی پیش نیز خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی «ایرنا»، با اذعان به اینکه جمع زیادی از دست‌اندرکاران سینما به دلیل سرکوب اعتراضات سراسری خواستار تعطیلی جشنواره فجر هستند، نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کرد و مدعی شد: تعطیلی یا تحریم جشنواره، هیچ منفعتی برای هیچ‌یک از طرف‌های ذی‌ربط ندارد.

اخبار مرتبط