Search
Asset 2

هواپیمایی لوفت‌هانزا تعلیق پروازها به ایران را تمدید کرد

شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا اعلام کرد که به دلیل تنش‌ها در خاورمیانه تعلیق پروازهای خود به تهران را تا تاریخ بیست‌و‌هفتم خرداد ماه تمدید خواهد کرد.
(DANIEL ROLAND/AFP via Getty Images)

شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا در آخرین به‌روز رسانی برنامه‌های پرواز خود اعلام کرد که به دلیل تنش‌ها در خاورمیانه تعلیق پروازهای خود به تهران را تا تاریخ بیست‌و‌هفتم خرداد ماه تمدید خواهد کرد.

این شرکت آلمانی امروز شنبه با تاکید بر اینکه «ایمنی مسافران و خدمه پرواز همیشه اولویت نخست شرکت است»، افزود که با ارزیابی‌های دولتی و بررسی اوضاع ایمنی پرواز، کماکان از حریم هوایی ایران نیز استفاده نخواهد کرد.

هواپیمایی لوفت‌هانزا ئیشتز نیز به دنبال اوج‌گیری تنش‌ها میان جمهوری اسلامی و اسرائیل، پروازهای خود را برای نخستین بار در تاریخ بیست‌ودوم فروردین ماه تعلیق کرد و از آن زمان تاکنون چندین بار این تصمیم خود را تمدید کرده است.

لوفت‌هانزا پیشتر اعلام کرده بود که پروازهای خود به تهران را از ۶ آوریل تا احتمالا ۱۱ آوریل به حالت تعلیق درآورده است.

جمهوری اسلامی در نیمه شب ۲۵ فروردن (۱۳ آوریل) در اقدامی بی‌سابقه صدها پهپاد، موشک بالستیک و موشک کروز به سمت اسرائیل پرتاب کرد که به گفته سخنگوی ارتش اسرائیل تعداد پهپادها و موشک‌های پرتابی بیش از ۳۰۰ عدد بود؛ اما ۹۹ درصد آن‌ها ساقط شدند.

حمله تلافی‌جویانه اسرائیل به ایران در ۱۹ آوریل باعث شد چندین شرکت هواپیمایی مسیرهای پرواز خود را تغییر دهند، برخی از پروازها لغو شدند، برخی دیگر به فرودگاه‌های جایگزین تغییر جهت دادند و تعدادی نیز به دلیل بسته شدن موقت حریم هوایی و فرودگاه به مبدأ بازگشتند.

لوفت هانزا و پرواز اتریشیِ آسترین ایرلاینز، از معدود خطوط هوایی غربی هستند که پروازهای خود را به تهران انجام می‌دهند.

پرواز به تهران عمدتاً توسط خطوط هوایی ترکیه و سایر خطوط هوایی خاورمیانه انجام می‌شود.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی