Asset 2

نیروهای امنیتی دایی مهسا امینی را بازداشت کردند 

بازداشت صفا عائلی دایی مهسا امینی
(Public Domain)

در آستانه سالگرد اعتراضات سراسری در ایران، صفا عائلی دایی مهسا امینی توسط نیروهای حکومتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

سازمان حقوق بشری هه‌نگاو گزارش کرد که ظهر امروز ۱۴ شهریورماه، نیروهای اداره اطلاعات سقز به منزل خانوادگی صفا عائلی ۳۰ساله و دایی کوچک ژینا امینی هجوم برده و با ایجاد جو ارعاب و وحشت اقدام به بازداشت وی کرده‌اند. 

به گفته منابع هه‌نگاو، «نیروهای حکومتی با پنج اتومبیل پر از نیرو بدون ارائه هرگونه برگه قضایی به منزل این شهروند در هجوم برده و وی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند 

بر اساس گزارش این سازمان حقوق بشری تا زمان انتشار این خبر اطلاع دقیقی از دلایل بازداشت و اتهامات وارده علیه صفا عائلی و همچنین محل نگهداری او در دسترس نیست. 

در هفته‌های اخیر شماری از اعضای خانواده‌های دادخواه بازداشت شده‌اند و مقام‌های قضایی به صراحت درباره شرکت دوباره در اعتراضات احتمالی همزمان با سالروز جان‌باختن مهسا هشدار داده‌اند. 

در روزهای پیشین ماشالله کرمی پدر مهدی کرمی در کرج، فرهاد زارعی برادر دادخواه میلاد زارعی، وحید کیا، معصومه آذری، هلیا کیا، و امیر کیا، چهار عضو خانواده حنانه کیا در مازندران، کوروش وزیری و نسرین علیزاده، همسر و خواهر شیرین علیزاده در اصفهان، فرامرز براهویی برادر اسماعیل براهویی در سیستان و بلوچستان، شرمین حبیبی همسر فریدون محمودی در کردستان، مهسا یزدانی مادر محمدجواد زاهدی در مازندران بازداشت شده‌اند. 

فرزانه برزه‌کار مادر عرفان رضایی نیز روز یکشنبه ۱۲ شهریور در مراسم یادبود جواد روحی معترضی که به شکلی مشکوک در زندان نوشهر کشته شد بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات ساری منتقل شد. 

شمار دیگری از اعضای خانواده‌های دادخواه معترضان کشته شده نیز در چند روز اخیر احضار یا برای مدتی بازداشت و سپس آزاد شده‌اند. 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی