Asset 2

رادیو بین‌المللی فرانسه: گفتگوی اسرائیل و فرانسه دربارۀ ائتلاف نظامی علیه جمهوری اسلامی

(RONEN ZVULUN/POOL/AFP via Getty Images)
بنیامین نتانیاهو (نخست‌وزیر اسرائیل) و امانوئل مکرون (رئیس‌جمهور فرانسه)
(RONEN ZVULUN/POOL/AFP via Getty Images) بنیامین نتانیاهو (نخست‌وزیر اسرائیل) و امانوئل مکرون (رئیس‌جمهور فرانسه)

رادیو بینالمللی فرانسه، سفر بنیامین نتانیاهو نخستوزیر اسرائیل به پاریس را در راستای متحد کردن فرانسه با تلآویو در برابر جمهوری اسلامی ارزیابی کرد.

بنیامین نتانیاهو امروز ۱۳ بهمنماه، در سفری به فرانسه با مقامهای این کشور دیدار خواهد کرد و این اولین سفر بنیامین نتانیاهو به فرانسه از زمان بازگشتش به قدرت در یک ماه پیش است.

به نوشته رادیو بینالمللی فرانسه، اسرائیل نگران دستیابی بدترین دشمنش، جمهوری اسلامی، به سلاح هستهای است و به همین دلیل به دنبال تشکیل ائتلاف نظامی بهویژه باقدرتهای غربی برای ضربهزدن به رژیم روحانیون ایران است.

بر اساس این گزارش، روی کاغذ همه چیز آماده است. اسرائیل استراتژی خود برای حمله به ایران را با جزئیات زیاد آماده کرده و حدود سه هزار هدف شناسایی و از پیش مشخص شده است و دولت اسرائیل قصد دارد این عملیات را بهسرعت انجام دهد.

یک منبع دیپلماتیک به رادیو بینالمللی فرانسه گفته است که اسرائیل قصد ندارد بهتنهایی با حکومت ایران روبرو شود و به دنبال تشکیل یک اتحاد است.

به گفته این منبع که نامی از او برده نشده: «ائتلاف نظامی اسرائیل با آمریکا و فرانسه و در یک حالت ایدهآل با همراهی چند کشور عربی حوزه خلیجفارس که جمهوری اسلامی برای آنها نیز تهدید محسوب میشود، یک اتحاد قدرتمند است و نقش یک اتحاد بازدارنده را ایفا میکند

بر اساس سناریوی تلآویو، اسرائیل به ایران حمله میکند، اما تهران تلافی نمیکند، زیرا این امر به معنای اعلانجنگ همزمان به چندین کشور است.

این منبع آگاه ادامه داد: «قبلاً پاریس و واشنگتن قاطعانه گزینه اتحاد نظامی علیه جمهوری اسلامی را رد کرده بودند و راهحل دیپلماتیک با ایران را ترجیح میدادند، اما اکنون شرایط تغییر کرده است

به نظر میرسد که توافق هستهای ایران در حال نابودی است و اسرائیل قصد دارد با به میان کشیدن پرونده روسیه و اوکراین با غرب معامله کند.

بنیامین نتانیاهو به غربیها پیام میدهد که من از شما در جنگ علیه روسیه حمایت میکنم و شما نیز از من در نبرد علیه حکومت ایران حمایت کنید. این همان چیزی است که او در پاریس به دنبال آن است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی