Asset 2

یک تحلیلگر: قصد دارند با اتهامات متعدد شهروندان را از ترامپ ناامید کنند 

جیمز لیندسی، تحلیلگر و فعال فرهنگی عنوان کرد که اقدامات حقوقی سریع و متنوعی علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا با هدف تأثیر گذاشتن بر افکار عمومی جهت روی‌گردانی از او انجام شده است.
جیمز لیندسی در حال صحبت با شرکت کنندگان در جشنواره آمریکا 2021 در مرکز همایش فونیکس در فینیکس، آریزونا. (Wikimedia)

جیمز لیندسی، تحلیلگر و فعال فرهنگی عنوان کرد که اقدامات حقوقی سریع و متنوعی علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا با هدف تأثیر گذاشتن بر افکار عمومی جهت روی‌گردانی از او انجام شده است. 

به گفته جیمز لیندسی، نخستین هدف این است که در انظار عمومی فشار زیادی به نامزد اصلی حزب جمهوری‌خواه تحمیل کنند تا شرایط به‌قدری «آشفته» شود که رأی‌دهندگان امید به او به عنوان یک نامزد را از دست بدهند. 

او دومین هدف وارد کردن اتهامات متعدد علیه ترامپ را «تحریک‌کردن مردم آمریکا به دست‌کشیدن از حاکمیت قانون» دانست. 

لیندسی در ادامه با اشاره به تاکتیک‌هایی که علیه ترامپ استفاده شده گفت: اکنون «ما در برابر آنها» قرار داریم و موضوع به چپ یا راست مربوط نیست. ما «افراد عادی، چپ، راست میانه، دموکرات، جمهوری‌خواه، سفیدپوست، سیاه‌پوست هستیم.»  

لیندسی می‌گوید: همه ما شاهد اجرای تاکتیکی در چرخه‌های رسانه‌ای هستیم و «هر بار که یک رسوایی در اطراف خانواده بایدن رخ می‌دهد، آنها وقوع آن را انکار می‌کنند، به ترامپ حمله می‌کنند و سعی می کنند به ما القا کنند که ترامپ مجرم جنایتکار واقعی است و آنها چنین نیستند 

این تحلیلگر با اشاره به اینکه «کاری که آنها انجام می‌دهند هدف‌دار است»، آن هدف را «عملیات ترامپ را کثیف کن» نامید. 

جیمز لیندسی افزود: آنها قصد دارند این را القا کنند که «ترامپ با چیزهای کثیف زیادی سروکار دارد و با مشکلات حقوقی بسیار روبرو است و دوباره سیرکی به راه افتاده و من نمی‌خواهم با آن سیرک همراه شوم … و در نهایت آنها می‌خواهند کاری کنند که مردم نخواهند به ترامپ رای دهند.» 

او در بخش دیگری از سخنان خود توضیح داد که هدف رادیکال‌ها ایجاد اختلاف، بین جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها و اجازه دادن به آن‌ها برای بحث «افقی» (با یکدیگر) در حالی است که «هدف عمودی» (مهم) دیگری را دنبال می‌کنند. 

به اعتقاد او: «این هدف عمودی تضعیف حاکمیت قانون، تضعیف اعتقاد آمریکایی‌ها به حاکمیت قانون، تضعیف بخشی از آزادی است که به آنها اجازه می‌دهد وارد عمل شوند و کنترل را در دست بگیرند 

این تحلیلگر معتقد است که هدف این است که مردم باور کنند «حاکمیت قانون از میان برداشته شده است» تا اختیار را در دست بگیرند، مانند همان کاری که در ۶ ژانویه انجام دادند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی