Asset 2

درخواست پارلمان آلمان از دولت برای کمک به قرار دادن سپاه در لیست تروریستی اتحادیه اروپا 

تلاش پارلمان آلمان در قراردادن سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی اتحادیه اروپا
( ODD ANDERSEN/AFP via Getty Images)

تعدادی از احزاب پارلمان آلمان طرحی ارائه کردند که از دولت فدرال این کشور می‌خواهد در کنار اسرائیل بایستد و تلاش کند اتحادیه اروپا سپاه پاسداران را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دهد. 

در این طرح از دولت فدرال خواسته شده که «با تمام نیروهایی در خاورمیانه و فراتر از آن، از جمله سایر دولت‌ها در سراسر جهان که حق موجودیت اسرائیل را با لفاظی‌ها و اقدامات تهاجمی زیر سؤال می‌برند یا امنیت اسرائیل را به خطر می‌اندازند، با قاطعیت مقابله کند 

این درخواست به ویژه در مورد دولت‌ها و بازیگران غیردولتی «که از سازمان‌های تروریستی مانند حماس و حزب‌الله حمایت مالی، مادی یا معنوی می‌کنند مانند ایران و قطر، صدق می‌کند 

در این راستا همچنین توصیه‌های مشخصی توسط گروه‌های پارلمانی به دولت فدرال مانند «افزایش فشار بر سپاه پاسداران با استفاده از تمام ابزارهای مناسب»، «همکاری با شرکای خود برای اعمال تحریم‌های اضافی» و حمایت از اتحادیه اروپا برای قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی ارائه شده است. 

همچنین از دولت فدرال خواسته شده که قاطعانه در آلمان از ابراز همبستگی با حملات غیرانسانی تروریست‌های فلسطینی مطابق با حاکمیت قانون جلوگیری کند و مسئولین این حملات را مسئول بداند. 

گروه‌های پارلمانی اکنون از دولت فدرال می‌خواهند که تظاهرات حامی فلسطین در شامگاه هفتم اکتبر را مورد تحقیق و پیگرد قانونی قرار دهد. در این درخواست آمده است: «از تمام ابزارهای قانون اساسی باید استفاده شود.» 

در شامگاه هفتم اکتبر گروهی از حامیان حماس در برلین به خیابان آمده و علاوه بر شادی و پایکوبی به پخش شیرینی پرداختند که این اقدام با واکنش شدید بسیاری از سیاستمداران این کشور روبرو شد. 

احزاب پارلمان آلمان همچنین تأکید کردند که بلافاصله باید فعالیت حماس متوقف شده و در صورت لزوم ممنوعیت فعالیت تشکیلاتی علیه حماس صادر شود. همچنین فعالیت شبکه «صامدون» که از حامیان زندانیان فلسطینی است و «مرکز اسلامی هامبورگ» که زیر نظر جمهوری اسلامی فعالیت می‌کند متوقف شود.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی