logo_eet

ابلاغ بخشنامه ممنوعیت ورود افراد بی‌حجاب به ادارات شیراز

(PUBLIC DOMAIN)
(PUBLIC DOMAIN)

پس از گذشت چهار ماه از جان باختن مهسا امینی که توسط پلیس اخلاق و به اتهام بدحجابی بازداشت شده بود و به اعتراضهای گسترده در سراسر ایران انجامید، اکنون لطفالله شیبانی، فرماندار شیراز، از ابلاغ بخشنامهای مبنی بر ممنوعیت برداشتن حجاب در مجتمعهای تجاری و ادارات این شهر خبر داد.

لطفالله شیبانی گفت: ممنوعیت کشف حجاب در مغازهها و مجتمعهای تجاری به اصناف اعلام شده است و مشتریان و مراجعان به واحدهای تجاری، حق کشف حجاب ندارند 

وی ادامه داد: طبق بخشنامه دادستان کل کشور مبنی بر ممنوعیت کشف حجاب، برخورد با زنانی که هرگونه رابطه استخدامی با ادارات دولتی دارند و مبادرت به کشف حجاب میکنند، در دستور کار است و همچنین مراجعان بیحجاب نیز اجازه ورود به ادارات را ندارند.

گفتنی است که بر اساس گزارشهای منتشر شده در ۱۵ دیماه، قوه قضاییه جمهوری اسلامی با گنجاندن مادهای به پیشنویس لایحه تعزیرات، در صدد است زنانی را که حجاب اجباری را کنار میگذارند با محرومیتهای اجتماعی روبرو کند.

محرومیت از خدمات عمومی رایگان، جزای نقدی، محرومیتهای استخدامی و انتصابی، اقامت اجباری و ممنوعیت خروج از کشور از جمله مجازاتهایی است که در این ماده برای زنان بیحجاب پیشبینی شده است.

در این لایحه همچنین مجازاتی برای تبلیغ بیحجابی در فضای واقعی یا مجازی در نظر گرفته شده است مجازات این افراد حبس از ۳ ماه تا ۶ ماه، جزای نقدی، شلاق و محرومیت از خدمات اجتماعی است.

اخبار مرتبط