Search
Asset 2

دادگاه عالی آمریکا درخواست برای ردصلاحیت انتخاباتی ترامپ را نپذیرفت

رد درخواست ردصلاحیت انتخاباتی ترامپ
(Al Drago/Getty Images)

دادگاه عالی ایالات متحده روز دوشنبه از رد صلاحیت دونالد ترامپ، رئیسجمهور سابق آمریکا در انتخابات ۲۰۲۴ در دادگاه تجدیدنظر خودداری کرد.  

جان آنتونی کاسترو، نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۴ چندین هفته پیش درخواست تجدیدنظر به دیوان عالی داد و مدعی شد که رئیسجمهور سابق باید براساس متمم چهاردهم قانون اساسی آمریکا ردصلاحیت شود. 

 آقای کاسترو، مشاور مالی از تگزاس که نامزد ریاستجمهوری است، ادعا کرد که دونالد ترامپ در حمله به ساختمان کنگره در ششم ژانویه ۲۰۲۱ نقش داشته است.  

دادگاه دلیل رد این درخواست را نداشتن وجاهت قانونی اعلام کرده است.  

براساس اطلاعات کمیسیون انتخابات دولت فدرال آمریکا، آقای کاسترو هیچ کمک مالی برای انتخابات پیش‌رو نتوانسته است جمع‌آوری کند و به نظر می‌رسد که خودش ۲۰ میلیون دلار برای مبارزات انتخاباتی‌اش اختصاص داده باشد. 

کاسترو می‌گوید بخاطر اینکه وی یک نامزد از حزب جمهوری‌خواه است، وجود نام ترامپ در برگه رای باعث شده است که او نتواند کمک مالی برای کمپین انتخاباتی‌اش بدست آورد.  

درخواست او از دادگاه عالی در حالی مطرح میشود که تعدادی از جناح‌های سیاسی چپ با استفاده از منطقی مشابه استدلالهای آقای کاسترو سعی کردهاند از شرکت رئیسجمهور سابق در انتخابات ایالتی جلوگیری کنند. 

دونالد ترامپ، نامزد ریاست‌جمهوری در انتخابات ۲۰۲۴ در ماه سپتامبر در شبکه اجتماعی «تروث‌سوشال» نوشت که ادعاها درباره متمم چهاردهم قانون اساسی برای «مداخله در انتخابات» صورت می‌گیرد و «ترفند دیگری است که توسط کمونیست‌های چپ رادیکال، مارکسیست‌ها و فاشیست‌ها برای تقلب دوباره در انتخابات آمریکا استفاده می‌شود».

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی