Search
Asset 2

واکنش جمهوری‌خواهان به بازداشت احتمالی ترامپ: «انگیزه سیاسی دارید»

ترامپ: دادستانی منهتن موردی برای اثبات علیه من ندارند
دونالد ترامپ (Scott Olson/Getty Images)

آلوین براگ، دادستان منطقه منهتن روز پنج شنبه به ادعای دونالد ترامپ مبنی بر اینکه به زودی توسط دفتر براگ کیفرخواست علیه وی صادر خواهد شد، پاسخ داد.

روز گذشته نیز جلسه «هیئت منصفه بزرگ» در منهتن که قرار بود درباره پرونده ترامپ تشکیل جلسه دهد، به طور ناگهانی لغو شد و دادستان نیویورک از هیئت خواست که در خانه‌هایشان بمانند و پنج شنبه با یکدیگر ملاقات کنند. ان‌بی‌سی نیویورک به نقل از منابعش گزارش داده است که قرار نیست در ملاقات پنج شنبه هیئت منصفه درباره اتهام علیه دونالد ترامپ صحبتی شود و جلسه این هیئت درباره پرونده ترامپ تا روز دوشنبه بعدی به تاخیر افتاده است.

دونالد ترامپ در شبکه اجتماعیش تروث سوشال در این باره نوشته است: «اختلاف، بی نظمی و آشفتگی بزرگی در دفتر دادستانی منهتن بوجود آمده است. زیرا آن‌ها هیچ موردی (برای اثبات علیه وی) ندارند و بسیاری از انسان‌های درستکار در دادستانی این موضوع را می‌دانند و می‌خواهند کار درستی انجام دهند.»

دفتر دادستان منهتن همچنین در پاسخ به جمهوری‌خواهان گفته است که «نامه حزب جمهوری‌خواه پس از آن منتشر شد که ترامپ انتظار نادرستی را ایجاد کرد که روز بعد دستگیر خواهد شد و وکلای او از شما (جمهوری‌خواهان) خواستند که مداخله کنید. هیچ یک از این‌ها، دلیل مشروعی برای تحقیقات کنگره نیست.»

بعد از سخنان دونالد ترامپ در شبکه اجتماعیش درباره بازداشت وی در روز سه شنبه، تعدادی از نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره آمریکا شامل جیم جردن، جیمز کامر و برایان استیل از دفتر براگ که پیگیر اتهام علیه ترامپ است، خواستند که درباره تحقیقاتش علیه ترامپ، اطلاعات و شواهد ارائه کند.

آن‌ها دادستانی منطقه منهتن را به انجام تحقیقات با اهداف سیاسی متهم کردند و افزودند که دفتر براگ در موارد بسیاری (تحقیقات) درباره اتهامات جرم و جنایت از سوی مجرمان خشن در شهر نیویورک را کاهش داده است و در عوض به دنبال افزودن بار اتهامات علیه ترامپ بخاطر حادثه سال ۲۰۱۶ است.

کمیته ملی جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا در توییتی نوشت که آلوین براگ به جای آزار و اذیت یک مخالف سیاسی در ایالت دیگر بر تعقیب مجرمان واقعی در شهر نیویورک تمرکز کند و منهتن را دوباره امن کند.

آن‌ها در نامه‌شان به دادستانی خاطرنشان کردند که پیگرد قانونی اعتماد به اجرای یکسان عدالت را از بین می‌برد و در روند انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده دخالت می‌کند.

جردن در بخشی از نامه‌اش به دفتر دادستان منطقه منهتن تصریح کرده است: «تصمیم شما برای پیگیری چنین محاکمه‌ای با انگیزه سیاسی…مستلزم بررسی دقیق کنگره در مورد نحوه اجرای بودجه امنیت عمومی توسط مجریان قانون محلی است.»

رئیس‌جمهور سابق گفته است که در صورت متهم شدن به مبارزات انتخاباتی خود در کاخ سفید در سال ۲۰۲۴ ادامه خواهد داد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی