Asset 2

جمهوری‌خواهان خواستار افشا اطلاعات ۵۱ مقام امنیتی امضاکننده نامه لپ‌تاپ هانتر بایدن شدند 

افشا اسامی امضا کنندگان لپ تاپ هانتر بایدن
پرزیدنت جو بایدن در 13 اوت 2022 پس از شرکت در مراسم عشای ربانی در کلیسای کاتولیک روح القدس در جزیره جانز، سی سی، در کنار پسرش هانتر بایدن دست تکان می دهد. (Nicholas Kamm/AFP via Getty Images)

سناتورهای جمهوری‌خواه در سنا درخواست کردند که دفتر مدیریت اطلاعات ملی آمریکا، اطلاعات مربوط به ۵۱ مقام سابق امنیتی را ارائه دهد. این سناتورهای جمهوری‌خواه ادعاد کرده‌اند که قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰، این مقامات امنیتی تلاش کرده‌اند تا از انتشار خبر مربوط به لپ‌تاپ هانتر بایدن جلوگیری کنند و کل موضوع لپ تاپ هانتر بایدن بخشی از یک کمپین اطلاعات نادرست روسیه در پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ دانسته‌اند.

۵۱ مقام امنیتی پیش از انتخابات ۲۰۲۰ بیانیه‌ای عمومی منتشر کرده بودند که در آن ادعا شده بود که اطلاعات منتشر شده از لپ‌تاپ هانتر بایدن، فرزند جو بایدن، «تمام علامت‌های کلاسیک یک عملیات اطلاعاتی روسیه» را دارد. 

اطلاعات موجود در لپ‌تاپ هانتر بایدن که اولین بار توسط نیویورک پست منتشر شد، نشان می‌دهد که جو بایدن، نامزد ریاست‌جمهوری وقت آمریکا، علی‌رغم انکار پسرش در طول دوره انتخابات ۲۰۲۰، از معاملات تجاری بین‌المللی پسرش آگاه بوده است. 

نامه روز گذشته سناتورهای جمهوری‌خواه در سنا به دفتر مدیریت اطلاعات ملی ایالات متحده، به امضای سناتورهای ارشد کمیته اطلاعات سنا، از جمله مارکو روبیو، جیمز ریش، تام کاتن، جان کورنین و جری موران رسیده است. 

قانون‌گذاران در این نامه نگرانی خود را نسبت به «استفاده سیاسی از داده‌های اطلاعاتی» ابراز کرده و خطاب به مدیر اطلاعات ملی نوشتند: «ما عمیقاً نگرانیم که اعضای سابق ارشد اداره اطلاعات آمریکا از عنوان و ارتباطات خود سوءاستفاده کرده‌اند تا یک تلاش هماهنگ و جانب‌دارانه را برای حفاظت از جو بایدن در طی انتخابات ۲۰۲۰ دنبال کنند 

سناتورهای جمهوری‌خواه در نامه خود گفتند: «اکنون می‌دانیم که نامه مقامات سابق امنیتی بخشی از یک تلاش عمدی برای محافظت از کمپین بایدن در روزهای پایانی تبلیغات انتخاباتی سال ۲۰۲۰ بوده است.» 

سناتورها همچنین اشاره کردند که ۵۱ مقام سابق اطلاعاتی «عناوین سابق خود و تجربیات قبلی در اداره اطلاعات را برجسته کرده‌اند تا اعتبار این بیانیه را تقویت کرده و کارایی این عملیات سیاسی جانب‌دارانه را افزایش دهند 

جمهوری‌خواهان از مدیریت اطلاعات ملی ایالات متحده می‌خواهند فاش کند که چه تعداد از ۵۱ امضاکننده بین ۱ تا ۳۱ اکتبر ۲۰۲۰ «از یک مجوز امنیتی فعال» برخوردار بوده‌اند و چند نفر هنوز مجوز امنیتی فعال دارند. 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی