Asset 2

رابرت کندی نامزد مستقل انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می‌شود 

رابرت اف کندی جونیور اعلام کرد که به عنوان نامزد مستقل در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴ آمریکا نامزد می‌شود.
رابرت اف کندی جونیور (Jessica Kourkounis/Getty Images)

رابرت اف کندی جونیور، برادرزاده جان اف کندی رئیس‌جمهور سابق آمریکا با متهم کردن کمیته ملی دموکرات به تقلب در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات اعلام کرد که به عنوان نامزد مستقل در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴ آمریکا نامزد می‌شود.  

این نامزد گفته است که جورج واشنگتن تنها رئیس‌جمهور مستقل از احزاب بود که توانست به کاخ سفید راه پیدا کند و کندی نیز از او الهام گرفته و معتقد است که این بار نامزد مستقل در انتخابات برنده خواهد شد.  

او با اشاره به پیشینه حضور خانواده کندی در حزب دموکرات گفت که تصمیم بر اعلام استقلال از این حزب برای وی دردناک بوده است.  

جان فیتز جرالد اف کندی، سی‌وپنجمین رئیس‌جمهور آمریکا عموی رابرت از حزب دموکرات بود که به طرز مرموزی به قتل رسید. چند سال بعد رابرت فرانسیس کندی، پدر رابرت که نامزد ریاست‌جمهوری از همین حزب بود، نیز به قتل رسید.  

این نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا پیش از این در ماه اوت در مصاحبه با اپک‌تایمز انگلیسی با تاکید بر وابستگی‌اش به حزب دموکرات آمریکا گفته بود که «حزب دموکرات راه خود را گم کرده است و من می‌خواهم ارزشهای سنتی این حزب را برگردانم.»  

آقای کندی با ابراز امیدواری از برگزاری «انتخابات عادلانه» در حزب دموکرات افزود که هیچ برنامه‌ای جز نامزد شدن در انتخابات پیش‌رو از طریق حزب دموکرات ندارد.  

رابرت کندی قصد داشت تا با شرکت در انتخابات درونحزبی بایدن را کنار بزند و به عنوان نامزد از حزب دموکرات در انتخابات شرکت کند، اما برای شرکت در انتخابات مقدماتی با موانعی از سوی کمیته ملی دموکرات‌ مواجه شد.  

سرانجام کمیته ملی دموکرات اعلام کرد که به اتفاق آرا از نامزدی جو بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ حمایت خواهد کرد.  

پیش از این، دونالد ترامپ با تحسین و تمجید از رابرت کندی گفته بود که وی «انسان بسیار باهوش و خوب» است و از «عقل سلیم» پیروی می‌کند.  

راجر ال. سیمون تحلیلگر سیاسی معتقد است که دیدگاه‌های رابرت کندی در زمینه آزادی پزشکی و نهادهای امنیتی آمریکا شامل اف‌بی‌آی و سیا بیش از آنکه به بایدن و جناح دموکرات نزدیک باشد، به دیدگاه‌های سه نامزد جمهوری‌خواه یعنی دونالد ترامپ، ویوک راماسومی و ران دیسانتیس نزدیک است؛ هر چند که نظرات این نامزدهای انتخاباتی درباره اصلاح تا انحلال کامل این دو نهاد امنیتی متغیر است.  

به گفته وی حتی کندی پا را فراتر گذاشته و سازمان سیا را در ترور عموی مشهور خود، دخیل دانسته و از خواسته رئیس‌جمهور جان اف کندی برای «خرد کردن سازمان سیا به هزاران تکه و دور ریختن آن» سخن می‌گوید. 

وی افزوده است که «شاید نظر کندی درباره محیط‌ زیست متفاوت از نظرات این سه جمهوری‌خواه باشد، اما شنیده‌ام حتی در این زمینه نیز او از فلسفه چپ فاصله گرفته و می‌داند که معاهده پاریس بیش از همه به نفع چین است. در آینده همه چیز مشخص می‌شود

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی