Search
Asset 2

حمله روسیه به خارکف ۶ کشته و ۱۰ زخمی برجای گذاشت

مقامات منطقه‌ای اوکراین اعلام کردند که در حمله روسیه به خارکف، دومین شهر بزرگ اوکراین، ۶ غیرنظامی کشته و ۱۰ نفر زخمی شدند.
حمله موشکی در خارکف. آتش‌‌‏نشانان در حال خاموش کردن آتش هستند و نیروهای امداد اوکراینی آوارها را پاکسازی می‌‌‏کنند. ۲۳ ژانویه ۲۰۲۴. (SERGEY BOBOK/AFP via Getty Images)

مقامات منطقه‌ای اوکراین اعلام کردند که در حمله روسیه به خارکف، دومین شهر بزرگ اوکراین، ۶ غیرنظامی کشته و ۱۰ نفر زخمی شدند.

پلیس ملی اوکراین اعلام کرد که این حمله توسط هواپیماهای بدون سرنشین انجام شده است و تصاویری از آتش‌سوزی‌هایی که در خیابان‌های شهر و کنار ساختمان‌ها رخ داده بود منتشر کرد.

ایهور ترخوف شهردار خارکف در برنامه تلگرام گفت: «تا صبح امروز در نتیجه حمله شبانه به منطقه شوچنکیفسکی ۶ نفر کشته و ۱۰ نفر زخمی شده‌اند.»

او گفت: «این حمله مناطق مسکونی را هدف قرار داد – حداقل ۹ ساختمان بلند، سه خوابگاه، تعدادی ساختمان اداری، یک مغازه، یک پمپ بنزین، یک ایستگاه خدمات و چند خودرو آسیب دیدند.»

بنا به گزارش‌های خبری، این حمله درست بعد از نیمه شب رخ داده است.

ارتش اوکراین در فیس‌بوک اعلام کرد که پدافند هوایی این کشور ۲۸ پهپاد از ۳۲ پهپاد و سه موشک از ۶ موشک پرتاب شده توسط روسیه را منهدم کرده است.

خارکف، در شمال شرق اوکراین، با تشدید حملات در هفته‌های اخیر، هدف مکرر روسیه بوده است. روز چهارشنبه، حمله پهپادی به این شهر چهار نفر را کشت و به ساختمان‌های آپارتمانی آسیب زیادی وارد کرد.

آندری یرماک، رئیس دفتر ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در مصاحبه‌ای که روز پنجشنبه منتشر شد، به خبرگزاری پولیتیکو گفت که او خارکف را محتمل‌ترین هدف برای هرگونه حمله جدید روسیه در ماه مه یا ژوئن می‌داند.

اوله سینهوبوف فرماندار منطقه خارکف از حمله به یک ساختمان مسکونی و حمله موشکی به روستایی در شمال شهر خارکف خبر داد. در هر دو حادثه تلفات جانی گزارش نشده است.

هشدارهای حمله هوایی تا چند ساعت پس از حملات در خارکف و بیشتر مناطق اوکراین، از جمله کی‌یف، به قوت خود باقی ماند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی