Search
Asset 2

اصابت موشک روسیه به نزدیکی کاروان حامل زلنسکی و نخست‌وزیر یونان

یک موشک روسی در شهر اودسا در اوکراین و در نزدیکی کاروان حامل ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین و کریاکس میتسوتاکیس، نخست وزیر یونان اصابت کرد و منفجر شد.
(WikiMedia)

یک موشک روسی در شهر اودسا در اوکراین و در نزدیکی کاروان حامل رئیس‌‏جمهور اوکراین و نخست‌‏وزیر یونان اصابت کرد و منفجر شد.

سی‌‌ان‌ان به نقل از یک منبع آگاه گزارش کرده است که موشک به حدود ۵۰۰ متری کاروان اصابت کرده و پس از انفجار آن یک «ابر قارچی شکل» دیده شده است.

دیمیترو پلتنچوک، سخنگوی نیروی دریایی اوکراین، گفته است که در این حمله پنج نفر کشته و تعداد بیشتری زخمی شدند، اما زلنسکی و میتسوتاکیس آسیبی ندیدند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌‏جمهور اوکراین گفته است که به محل اصابت موشک آنقدر نزدیک بوده است که بتواند انفجار را ببیند.

کریاکس میتسوتاکیس، نخست‌‏وزیر یونان نیز گفت هنگامی که سوار خودروها می‌شدیم، صدای یک انفجار بزرگ را شنیدیم.

حملات روسیه به بندر اودسا

بندر اودسا در دهانه رودخانه دانوب قرار دارد. این بندر برای صادرات غلات اوکراین که روسیه از زمان آغاز تهاجم خود بارها تلاش کرده است جلوی آن را بگیرد، بسیار مهم است. اودسا همچنین پایگاه اصلی نیروی دریایی اوکراین است.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرده که ارتش این کشور این حمله را در ساعت ۱۱:۴۰ صبح به وقت مسکو انجام داده است و دربیانیه‌‌‌‏ای گفت: «نیروهای مسلح روسیه یک حمله موشکی با دقت بالا به یک پناهگاه در منطقه بندر صنعتی اودسا، جایی که آماده‌سازی برای استفاده رزمی از قایق‌های بدون سرنشین نیروهای مسلح اوکراین در جریان بود، انجام دادند.

ارتش روسیه عنوان کرده که هدف تحت نظر مورد اصابت قرار گرفته است.

ولودیمیر زلنسکی اغلب استدلال کرده است که رهبران غربی باید از اوکراین بازدید کنند تا واقعیت تجاوز نظامی روسیه را درک کنند.

کاخ سفید عنوان کرده است این حمله نشانه دیگری است که اوکراین جنگ زده به کمک نظامی بیشتری نیاز دارد و از آن برای تحت فشار گذاشتن مایک جانسون، رئیس مجلس نمایندگان، استفاده کرده تا به بسته حمایتی از اوکراین رای دهد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی