Search
Asset 2

اصابت موشک‌های روسیه به رستورانی در اوکراین ۱۰ کشته و ۶١ زخمی برجای گذاشت 

حمله موشکی روسیه به رسنورانی در اوکراین
(Wikimedia)

در پی اصابت موشک‌های روسیه به رستورانی در شهر کراماتورسک در اوکراین، دست‌کم ۱۰ نفر از جمله سه کودک کشته و ۶١ نفر نیز زخمی شدند. 

بنا به گفتۀ مقامات اوکراین، این رستوران واقع در شهر کراماتورسک در منطقۀ شرقی دونتسک که محل رفت‌و‌آمد خبرنگاران، سربازان اوکراینی و ساکنان این شهر بود، شب گذشته در اثر اصابت دو موشک نیروهای روسیه، ویران شده است. 

ادارۀ خدمات اضطراری اوکراین، در ادامه تأکید کرد که عملیات جستجو برای نجات بازماندگان از زیر آوار رستورانِ ویران شده، همچنان ادامه دارد و تا کنون ۷ نفر توسط امدادگران از زیر آوار نجات یافته‌اند. 

ازآنجاکه عملیات جستجو برای نجات بازماندگان از زیر آوار این رستوران ادامه دارد، احتمال می‌رود که شمار قربانیان همچنان افزایش یابد. 

کراماتورسک تا پیش از آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین بیش از ۱۵۰ هزار نفر جمعیت را در خود جای‌داده بود. این آخرین شهر بزرگ در شرق اوکراین است که همچنان تحت کنترل کی‌یف اداره می‌شود و تنها ۳۰ کیلومتر تا خط مقدم نبرد فاصله دارد. 

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین گفت این حمله به اوکراین و جهان ثابت کرد که روسیه فقط مستحق «شکست و محاکمه در دادگاه، دادگاه‌های عادلانه و قانونی علیه همه قاتلان و تروریست‌های روسی» است. 

در همین حال روسیه در واکنش به انهدام این رستوران در شهر کراماتورسک، مدعی شد که تنها اهداف نظامی را در اوکراین مورد حمله قرار داده است. 

دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین، در پاسخ به خبرنگاران در این زمینه گفت: «روسیه زیرساخت‌های غیرنظامی اوکراین را هدف قرار نمی‌دهد بلکه تأسیساتی را که به نوعی به زیرساخت‌های نظامی این کشور مربوط هستند، مورد حمله قرار می‌دهد 

بسیاری از شهرهای اوکراین در ماه‌های اخیر سیستم‌های دفاع هوایی خود را تقویت کرده‌اند که بخشی از آن در نتیجه تجهیزات اهدایی متحدان غربی اوکراین بوده است. این امر تعداد تلفات ناشی از حملات هوایی را به طرز چشمگیری کاهش داده است، اما همان‌طور که حمله موشکی اخیر نشان می‌دهد، حملات روسیه همچنان می‌تواند خسارات قابل توجه جانی و مالی به اوکراین وارد کند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی