logo_eet

حمله شبانه روسیه به اوکراین با پهپاد‌های جمهوری اسلامی

(Sergei Chuzavkov/AFP via Getty Images)
(Sergei Chuzavkov/AFP via Getty Images)

مقام‌های اوکراین امروز ۹ دی‌ماه خبر دادند که روسیه شب گذشته با ۱۶ پهپاد شاهد ساخت جمهوری اسلامی به زیرساخت‌های این کشور حمله کرده است.

این حمله شبانه در حالی رخ داد که روز گذشته ارتش مسکو حمله موشکی گسترده و بی‌سابقه‌ای را به نقاط مختلف اوکراین ترتیب داده بود.

در همین زمینه رویترز گزارش داد که یکی از شاهدان در ۲۰ کیلومتری جنوب کی‌یف پایتخت اوکراین صدای چندین انفجارو صدای شلیک پدافند هوایی را شنیده است.

البته ارتش اوکراین اعلام کرده که تمام پهپاد‌ها را رهگیری و منهدم کرده است و هم‌زمان یتالی کلیچکو، شهردار کی‌یف گفت که هفت فروند از این پهپادها پایتخت را هدف قرار داده بودند.

ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین در نشست روزانه خود اعلام کرد روسیه طی ۲۴ ساعت گذشته در مجموع ۸۵ حمله موشکی، ۳۵ حمله هوایی و ۶۳ حمله از سامانه‌های پرتاب موشک‌های متعدد انجام داده است.

به گزارش خبرگزاری اینترفکس، وزارت دفاع روسیه اعلام کرده که ارتش این کشور با استفاده از تسلیحات بادقت بالا به زیرساخت‌های انرژی و نظامی – صنعتی اوکراین حمله گسترده‌ای انجام داده است و تولید و تعمیر تجهیزات نظامی و حرکت نیروهای ذخیره را مختل کرده است.

ولودیمیر زلنسکی، نیز گفت که هدف روسیه در این حملات، زیرساخت‌های انرژی بوده و اکثر آنها دفع شده‌اند.

.رئیس‌جمهور اوکراین اعلام کرد که بر اثر این حملات برق برخی از نواحی کی‌یف، اودسا، خرسون در جنوب و مناطق اطراف آن و اطراف لویو در نزدیکی مرز غربی با لهستان قطع شده است.

اخبار مرتبط