logo_eet

سارا خادم‌الشریعه به ایران بازنمی‌گردد

(Social Media)
(Social Media)

سارا خادم‌الشریعه، شطرنج‌باز ایرانی که بدون حجاب اجباری در مسابقات جهانی شطرنج قزاقستان شرکت کرده بود، به دلیل نگرانی از برخورد امنیتی حکومت به کشور بازنمی‌گردد.

سارا خادم‌الشریعه، نفر اول شطرنج زنان ایران که تنها نماینده تیم ایران در مسابقات شطرنج سریع قهرمانی جهان در آلماتی بود هفته گذشته بدون حجاب اجباری در این مسابقات شرکت کرد که واکنش‌های بسیاری هم به دنبال داشت و بسیاری از شهروندان ایرانی در شبکه‌های مجازی از این اقدام وی استقبال کردند.

از سوی دیگر حسن تامینی، رئیس فدراسیون شطرنج در همین مورد گفت: این شطرنج‌باز به صورت آزاد و با هزینه شخصی در مسابقات سریع جهان که به میزبانی قزاقستان برگزار می‌شود حضور پیدا کرده است. انتظار نداشتیم که این شطرنج‌باز این اقدام را انجام دهد، چون در مسابقات قبل با رعایت موازین شرکت کرده بود.

این در حالی است که شادی پریدر، نایب رئیس فدراسیون شطرنج قبل از برگزاری این مسابقات، سارا خادم الشریعه را یکی از امیدهای ایران برای کسب مدال طلا در این مسابقات عنوان کرده بود.

روزنامه اسپانیایی ال‌پائیس نیز در گزارشی نوشت: خادم‌الشریعه به همراه همسر و فرزند خردسالش هر سه برای ادامه زندگی به اسپانیا مهاجرت خواهند کرد.

ال‌پائیس نوشته به دلایل امنیتی نام شهری که او در اسپانیا ساکن خواهد شد، فاش نشده، اما این شطرنج‌باز دیگر احتمالا با پرچم ایران در مسابقات جهانی حاضر نخواهد شد.

منابع آگاه به این روزنامه گفتند که خانم خادم‌الشریعه و همسرش یک آپارتمان در اسپانیا دارند و قصد دارند در یک شهر این کشور که نامش ذکر نشده اقامت کنند.

اخبار مرتبط