logo_eet

شلیک نیروهای امنیتی به معترضان در مراسم چهلم کشته‌شدگان جوانرود

protest

مراسم چهلم تعدادی از جان‌باختگان اعتراض‌های سراسری صبح امروز ۱۰ دی‌ماه در جوانرود برگزار شد و پس از آن نیروهای سپاه پاسداران به‌سوی حاضران در این مراسم شلیک کرده و گزارش‌هایی از کشته و زخمی‌شدن تعداد دیگری از شهروندان این شهر منتشر شده است.

بر اساس تصاویر منتشر شده از شهر جوانرود در استان کرمانشاه، علی‌رغم ممانعت نیروهای یگان ویژه و حضور سنگین نیروهای امنیتی، تعداد زیادی از شهروندان جوانرود برای شرکت در مراسم چهلم هفت نفر از کشته‌شدگان اعتراضات در آرامستان این شهر حاضر شده و شعارهایی علیه جمهوری اسلامی و مقامات حکومت ایران سر دادند.

به دنبال افزایش حضور شهروندان در این مراسم، نیروهای امنیتی با پرتاب گاز اشک‌آور و شلیک گلوله تلاش کردند که این مراسم را متوقف کنند.

ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که نیروهای سپاه پاسداران با بلندگو شهروندان این شهر را تهدید و به‌سوی آنها شلیک می‌کنند.

با افزایش خشونت نیروهای سرکوبگر، رویارویی شهروندان با آنها به خیابان‌های جوانرود کشیده شد و بر اساس گزارش‌های اولیه یک جوان ۲۲ساله به نام برهان الیاسی بر اثر شلیک مستقیم نیروهای سپاه پاسداران کشته و چند تن نیز زخمی شدند.

اخبار مرتبط