Search
Asset 2

آتش‌بازی‌های تابستانی شبانه در آبشار نیاگارا از ۱۷ مه آغاز می‌شود

مجموعه آتش‌بازی‌های تابستانی آبشار نیاگارا قرار است از جمعه، ۱۷ مه، آغاز شود و تا دوشنبه، ۱۴ اکتبر، مصادف با روز شکرگزاری کانادا ادامه یابد.
آتش‌بازی در آبشار نیاگارا (Shutterstock/Stef Ko)

مجموعه آتش‌بازی‌های تابستانی آبشار نیاگارا قرار است از جمعه، ۱۷ مه، آغاز شود و تا دوشنبه، ۱۴ اکتبر، مصادف با روز شکرگزاری کانادا ادامه یابد.

در مجموع ۱۵۱ روز در سال جاری یا بیش از ۷۵۰ دقیقه نمایش شبانه وجود خواهد داشت که نشان می‌دهد چرا این جشنواره برای بازدیدکنندگان و ساکنان منطقه به یک سنت تبدیل شده است.

آتش‌بازی از ساعت ۱۰ شب شروع می‌شود و حدود پنج دقیقه به طول می‌انجامد. با این‌حال، زمان آتش‌بازی در مناسبت‌های خاص، از جمله اول و چهارم جولای، طولانی‌تر است.

این آتش‌بازی از ژرف‌دره نیاگارا در حد فاصل بین آبشارهای نعل اسبی آمریکایی و کانادایی انجام می‌گیرد. تماشاچیان می‌توانند این آتش‌بازی زیبا را از نقاط مختلف تماشا کنند اما برگزارکنندگان می‌گویند بهترین نقطه برای تماشای آتش‌بازی پارک ملکه ویکتوریا است.

یکی از ویژگی‌های جدید این مراسم، نورپردازی آبشارها در کل سال است که پس‌زمینه آتش‌بازی تابستانی را فراهم می‌کند. در وبسایت این رویداد آمده که هرسه آبشار نیاگارا- آبشار آمریکایی، آبشار نقاب عروس و بزرگ‌ترین آبشار که آبشار نعل اسبی نام دارد- از غروب با رنگ‌های روشن نورپردازی می‌شوند.

آب رنگی آبشار در برابر آسمان تاریک و آتش‌بازی خیره‌کننده، تجربه‌ای است که نباید از دستش داد.

چه باران باشد چه آفتاب، آتش‌بازی انجام خواهد شد؛ هرچند که وزش باد روی انجام مراسم تأثیر می‌گذارد. تست سرعت و جهت وزش باد در طول روز انجام گرفته و هرگونه تغییر برنامه در اسرع وقت اعلام می‌شود.

تماشاچیان همچنین می‌توانند برای تماشای نمایش از فاصله نزدیک سوار کشتی شوند. کشتی تفریحی «آتش‌بازی آبشار» از سمت کانادا حرکت می‌کند و تماشاچیان را در سفری ۴۰ دقیقه‌ای در اطراف آبشار می‌چرخاند.

تماشاچیان در این سفر دریایی شاهدِ مناظر خیره‌کننده‌ای از ژرف‌دره نیاگارا، آبشار آمریکایی و آبشار نقاب عروس خواهند بود و آن‌قدر به آبشارها نزدیک می‌شوند که ذرات آب را احساس می‌کنند.

این تنها منظره منحصربه‌فردی نیست که تماشاچیان برای تماشای آتش‌بازی در پی آن هستند.

تماشاچیان برای تماشای آتش‌بازی از نمای بالاتر می‌توانند در سمت کانادا در کلیفتون هیل- از معروف‌ترین خیابان‌های منتهی به آبشار نیاگارا- سوار چرخ‌و‌فلک شوند. این چرخ‌و‌فلک بزرگ در ارتفاع ۵۳ متری بر فراز افق آبشار نیاگارا قرار دارد. از این‌رو، تماشاچیان می‌توانند از مناظر دیدنی آبشارهای مختلف، رودخانه نیاگارا و دیگر نقاط دیدنی منطقه لذت ببرند. هر دورِ چرخ‌و‌فلک بین ۸ تا ۱۲ دقیقه طول می‌کشد تا زمان کافی برای تماشای آتش‌بازی وجود داشته باشد.

اگر چرخ‌و‌فلک به اندازه کافی بلند نیست، می‌توانید به سمت برج اسکای‌لون بروید که ۱۶۰ متر ارتفاع دارد و ۲۳۶ متر بلندتر از آبشار است. از سمت این برج شاهدِ منظره‌ای باورنکردنی از آبشار خواهید بود.

پس از آتش‌بازی، خیابان سرگرمی- نام دیگر کلیفتون هیل- باز خواهد بود. این منطقه جاذبه‌های متنوعی دارد که برای نمونه می‌توان به پیست کارتینگ، پاساژها، شهر بازی، موزه موم، خانه وحشت و خانه فرانکشتاین اشاره کرد.

این رویداد توسط سازمان گردشگری آبشار نیاگارا و با حمایت مالی اتحادیه هتل‌های آبشار نیاگارای کانادا و کمیسیون پارک‌های نیاگارا برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی