Asset 2

مجلس نمایندگان آمریکا پسر و برادر بایدن را احضار کردند 

تحقیق کنگره آمریکا درباره شرکت‌های کاغذی بایدن‌ها
هانتر بایدن فرزند جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در مراسم مدال آزادی ریاست جمهوری در کاخ سفید در واشنگتن، در ۷ ژوئیه ۲۰۲۲ شرکت می‌کند.(Saul Loeb/AFP via Getty Images)

تعدادی از نمایندگان جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان در ادامه تحقیقاتشان درباره معاملات تجاری جو بایدن و خانواده‌اش، احضاریه‌هایی برای پسر و برادر جو بایدن در هشتم نوامبر صادر کردند.  

جیمز کومر، رئیس کمیته نظارت مجلس نمایندگان که این احضاریه‌ها را امضا کرده است، در بیانیهای می‌گوید: «کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا پول‌ها را ردیابی کرده و شواهدی را پیدا کرده است که نشان می‌دهد جو بایدن از طرح‌های نفوذ (خارجی) به خانواده‌اش اطلاع داشت و سود می‌برد. با توجه به این مدارک، کمیته نظارت مجلس، اعضای خانواده بایدن و همکارانشان را برای بازجویی فرا می‌خواند.»  

به گفته وی، برخلاف بسیاری از دروغ‌هایی که رئیس‌جمهور بایدن در مورد طرح‌های تجاری خانواده‌اش به مردم آمریکا گفته است، سوابق بانکی دروغ نمی‌گوید. این سوابق نشان می‌دهد که چگونه خانواده بایدن برای تامین منافع شخصیشان، جو بایدن (رئیس‌جمهور آمریکا) را به دنیا فروختند. در این میان جو بایدن، نفع شخصی برد، اما ضدوبندهای بایدن و خانواده‌اش به ضرر منافع ایالات متحده آمریکا تمام شد.  

وکیل هانتر بایدن از مایک جانسون، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خواسته است که رئیس کمیته نظارت و سایر جمهوری‌خواهان را از «ادامه بازی‌های سیاسی حزبی» باز دارد.  

براساس اسناد مالی که جمهوری‌خواهان به آن دست یافته‌اند، در زمانی که جو بایدن معاون رئیس‌جمهور آمریکا بود، خانواده وی شبکه‌ای از شرکت‌های کاغذی را راه‌اندازی کردند. این شبکه برای پنهان کردن پرداخت‌های کشورهای خارجی به خانواده بایدن ایجاد شده بود.  

شرکت‌های کاغذی شرکت‌هایی است که هیچ دفتر و کارمندی ندارد، اما صاحب حساب بانکی فعال است و فقط بر روی کاغذ به عنوان یک شرکت محسوب می‌شود اما می‌تواند صاحب اموال منقول و غیرمنقول و سرمایه‌گذاریهای غیرفعال باشد.  

براساس این اسناد، خانواده بایدن با همکاران و شرکت‌هایشان بیش از ۲۴ میلیون دلار از منابع مختلف از جمله اپراتورهای تجاری و شرکت‌هایی در چین، روسیه و قزاقستان به دست آورده‌اند.  

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران گفته است: «تحقیقات از یکسال به این سو ادامه دارد و هیچ مدرکی درباره تخلف رئیس جمهور به دست نیامده است؛ زیرا هیچ مدرکی وجود ندارد، اما جمهوری‌خواهان به جای تمرکز بر نیازهای مردم آمریکا به کمپین بدنام کردن بی‌اساس علیه رئیس‌جمهور و خانواده‌اش ادامه می‌دهد.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی