Search
Asset 2

بازداشت حدود ۱۵۰ فرد مظنون به ارتباط با داعش در چندین شهر ترکیه

وزیر کشور ترکیه با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس از بازداشت ۱۴۷ فرد مظنون به ارتباط با داعش در شهرهای مختلف ترکیه خبر داد.
علی یرلی‌کایا، وزیر کشور ترکیه (ADEM ALTAN/AFP via Getty Images)

وزیر کشور ترکیه با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس از بازداشت ۱۴۷ فرد مظنون به ارتباط با داعش در شهرهای مختلف ترکیه خبر داد.

علی یرلی‌کایا، وزیر کشور نوشته است که این افراد طی عملیاتی همزمان در ۳۰ شهر ترکیه از جمله در آنتالیا، دیاربکر، حاتایی و مالاتیا دستگیر شده‌اند.

وزیر کشور ترکیه به هویت و ملیت دستگیرشدگان اشاره نکرده و درباره ارتباط این افراد با عملیات داعش در روسیه اظهارنظر نکرده است.

این مقام ارشد دولت رجب طیب اردوغان عنوان کرده که از محل سکونت این افراد مقدار زیادی ارز و اسناد سازمانی به دست آمده است.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه و ولادیمیر پوتین،‌ رئیس‌جمهور روسیه (Wikimedia)

وعده توسعه همکاری اردوغان به پوتین

عملیات دستگیری حدود ۱۵۰ مظنون توسط پلیس ترکیه یک روز پس از آن رخ داد که رجب طیب اردوغان در گفتگو با ولادیمیر پوتین وعده توسعه همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم داده بود.

خبرگزاری فرانسه پیشتر به نقل از یک مقام ترک که به هویت او اشاره نشده بود، نوشت که دو تن از مظنونان حمله در مسکو به طور آزادانه میان ترکیه و روسیه در سفر بوده‌اند و روسیه حکم بازداشت علیه آنها صادر نکرده بود.

طی روزهای گذشته در جریان حمله افراد مسلح به تالار شهر کروکوس در روسیه دست‌کم ۲۵۰ نفر کشته و زخمی شدند.

در این حمله افراد مسلح با سلاح‌های خودکار به سوی شرکت‌کنندگان در یک کنسرت در نزدیکی مسکو تیراندازی کردند.

مقامات روسیه از این حمله به عنوان یک «حمله تروریستی خونین» نام بردند و داعش مسئولیت حمله را بر عهده گرفته است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی