Search
Asset 2

کتائب حزب الله عراق اعلام کرد حملات به نیروهای آمریکایی را به حالت تعلیق درآورده است

کتائب حزب الله حملات به نیروهای آمریکایی را متوقف کرد
کتائب حزب الله عراق (Tasnim)

گروه شبه‌نظامی عراقی کتائب حزب الله وابسته به جمهوری اسلامی روز سه شنبه با هدف جلوگیری از تضعیف موقعیت دولت عراق، تمامی عملیات نظامی خود علیه نیروهای آمریکایی در منطقه را به حالت تعلیق درآورد.

ابوحسین الحمیداوی، دبیرکل کتائب حزب الله در بیانیه‌ای گفت: «در حالی که ما تعلیق عملیات نظامی و امنیتی علیه نیروهای اشغالگر را اعلام می‌کنیم، به دفاع از مردم خود در غزه به روش‌های دیگر ادامه خواهیم داد.»

سه سرباز آمریکایی روز یکشنبه در یک حمله پهپادی در نزدیکی مرز اردن و سوریه کشته شدند. پنتاگون می‌گوید «ردپای» کتائب حزب الله در این حمله وجود دارد، اگرچه ارزیابی نهایی هنوز انجام نشده است.

سخنگوی پنتاگون از اظهار نظر درباره بیانیه این گروه خودداری کرد و افزود: «عمل کردن مهم است نه حرف زدن»

ایالات متحده متعهد شده است که به این حمله پاسخ دهد. گزارش‌ها به نقل از مقامات آمریکایی حاکی از آن است که پاسخ واشنگتن احتمالاً قوی‌تر از موارد قبل خواهد بود.

گروه‌های همسو با جمهوری اسلامی که مجموعاً به‌عنوان «محور مقاومت» شناخته می‌شوند، از زمانی که متحد فلسطینی‌شان حماس و اسرائیل در ۷ اکتبر وارد جنگ شدند، حملاتی را علیه اهداف اسرائیل و ایالات متحده از لبنان، یمن، عراق و سوریه انجام داده‌اند.

کتائب حزب الله قدرتمندترین جناح مقاومت اسلامی در عراق است، یک گروه متشکل از جناح‌های مسلح شیعه تندرو که از زمان آغاز جنگ غزه تاکنون بیش از ۱۵۰ حمله به نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه انجام داده است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی