Search
Asset 2

مراسم چهلم کشته‌شدگان  در شهرهای مختلف به صحنه اعتراضات ضد حکومتی تبدیل شد

(Social Media)
(Social Media)

مراسم چهلم تعدادی از کشته‌شدگان اعتراضات سراسری در شهر‌های مختلف کشور با حضور پرشمار شهروندان و سردادن شعار‌های ضد حکومتی به صحنه اعتراض علیه جمهوری اسلامی تبدیل شد.

بر اساس تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، تعداد زیادی از شهروندان ایذه استان خوزستان در مراسم چهلم میلاد سعیدیان‌جو، رضا شریعتی و سپهر مقصودی، سه تن از معترضان کشته شده این شهر حاضر شدند و شعارهای ضد حکومتی از جمله «خامنه‌ای قاتله، حکومتش باطله»، «بسیجی سپاهی، داعش ما شمایی» سر دادند.

همچنین مراسم چهلم علی عباسی، یکی دیگر از کشته‌شدگان اعتراضات سراسری نیز با حضور پرشمار مردم در باغ بهشت سمیرم برگزار شد و حاضران در این مراسم همچنین شعارهایی همچون «مرگ بر خامنه‌ای، لعنت بر خمینی» و «برادر شهیدم خونت رو پس می‌گیرم» سر دادند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده هر چند تعداد زیادی از نیروهای یگان ضدشورش از شهرهای اطراف برای جلوگیری از برگزاری این مراسم به ایذه گسیل شده بودند، اما حضور پرشمار شهروندان مانع دخالت ماموران امنیتی شد.

در این مراسم خواهر علی عباسی طی سخنانی خطاب به برادر کشته شده‌اش و دیگر معترضان کشته شده گفت: شیپور جنگ نواخته شده و دیگر مرد از نامرد تشخیص داده شده است.

در بهشت‌زهرای تهران نیز روز گذشته شاهد حضور انبوهی از شهروندان در مراسم حمیدرضا روحی، یکی دیگر از جان‌باختگان اعتراضات اخیر بود و شهروندان با سردادن شعارهایی مانند «امسال سال خونه، سید علی سرنگونه» و «حمیدرضا نمرده، سید علیِ که مرده» اعتراض خود به جمهوری اسلامی را نشان دادند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی