Search
Asset 2

دبیرکل جمعیت مبارزه با دخانیات ایران: سن مصرف دخانیات به ۱۲ سال رسیده است

دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران درباره کاهش سن مصرف دخانیات میان مردان و زنان در کشور و افزایش مصرف قلیان توسط زنان هشدار داد.
(Public Domain)

دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات درباره کاهش سن مصرف دخانیات میان مردان و زنان در کشور و افزایش مصرف قلیان توسط زنان هشدار داد.

محمدرضا مسجدی در گفتگو با خبرگزاری ایسنا گفته است که سن مصرف دخانیات مردان به ۱۲ سال و سن مصرف دخانیات در میان زنان به ۱۳ تا ۱۵ سال رسیده و مصرف قلیان در میان زنان بسیار زیاد است.

دبیرکل جمعیت مبارزه با دخانیات ایران ضمن تاکید بر ضرورت توجه به برآوردهای جهانی درباره پیش‌بینی‌ها در ارتباط با افزایش مصرف محصولات دخانی در کشور هشدار داد.

او گفت که براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، اگر وضعیت کنونی مصرف دخانیات در کشور ادامه داشته باشد، این خطر وجود دارد که ایران و پاکستان تا سال ۲۰۵۰ در صدر کشورهای مصرف‌کننده دخانیات قرار می‌گیرند.

مسجدی با بیان اینکه مردم و دولت باید به پیام‌های سازمان‌های جهانی در حوزه بهداشت توجه کنند، تاکید کرد که چشم‌پوشی از تحلیل‌های سازمان‌های جهانی می‌تواند عواقب بدی به همراه داشته باشد.

دبیرکل جمعیت مبارزه با دخانیات ایران همچنین با استناد به آمار و ارقام وزارت بهداشت از افزایش مصرف دخانیات در کشور افزود که مصرف دخانیات حدود ۱۳۵ درصد افزایش یافته است.

او با اشاره به اینکه «سیگارهای الکترونیکی» و «ویپ» جزو ترفندهای شرکت‌های دخانیاتی هستند و سبب افزایش مصرف سیگار شده‌اند گفت که مصرف، عرضه، فروش و تولید سیگارهای الکترونیکی در کشور ممنوع شده است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی