Search
Asset 2

تایید بازداشت دو پسر معاون اول قوه قضاییه جمهوری اسلامی به دلیل فساد اقتصادی 

بازداشت دو پسر محمد مصدق معاون اول قوه قضائیه جمهوری اسلامی
محمد مصدق، معاون اول قوه قضائیه جمهوری اسلامی (Public Domain)

پس از انتشار اخباری درباره بازداشت دو پسر معاون اول قوه قضاییه جمهوری اسلامی به دلیل فساد اقتصادی، سخنگوی این نهاد حکومتی به صورت تلویحی این موضوع را تایید کرد. 

مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی امروز چهارم شهریور ۱۴۰۲ در یک نشست خبری در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اخیراً برخی مدعی بازداشت یا احضار فرزندان یکی از مقامات ارشد دستگاه قضایی شده‌اند، گفت: «پرونده‌ای تشکیل شده و با جدیت و بدون هیچ‌گونه تبعیضی به پرونده رسیدگی خواهد شد و هر زمانی که به لحاظ قانونی اجازه اطلاع‌رسانی داشتیم، اطلاع‌رسانی خواهد شد.» 

اولین بار کانال تلگرامی «عیون» خبر داد که فرزندان محمد مصدق کهنموئی، معاون اول قوه قضاییه جمهوری اسلامی به دلیل فساد اقتصادی بازداشت شده‌اند. 

به نظر می‌رسد افشاگری کانال تلگرامی عیون که به نهاد‌های امنیتی جمهوری اسلامی وابسته است، به دلیل اختلاف با قوه قضاییه روی داده است. 

این کانال تلگرامی چندی پیش تصاویری از لحظه بازداشت مهدی یراحی، خواننده حامی اعتراضات منتشر کرده بود که با واکنش‌های فراوانی روبرو شد و نهایتاً قوه قضاییه در بیانیه‌ای اعلام کرده است انتشار تصاویر «بدون هماهنگی قضایی انجام شده است و انجام هرگونه مصاحبه و اطلاع‌رسانی درباره پرونده‌های قضایی و اتهامات متهمان و نحوه دستگیری آنان قبل از هماهنگی با مقامات قضایی ممنوع است 

پس از آن این کانال تلگرامی بیانیه قوه قضاییه حکومت را «احمقانه» خواند و نوشت: «نفرت‌پراکنی در خبرگزاری قوه قضائیه، چرا و چگونه؟ کارمندان قوه قضاییه از درک قضا و اهمیت فضای مجازی عاجز هستند!» 

پس از انتشار خبر بازداشت فرزندان معاون اول قوه قضاییه، ابتدا این کانال تلگرامی از دسترس خارج شد. 

هر چند در ابتدا قوه قضاییه به انتشار خبر بازداشت فرزندان معاون اول این نهاد که محمدصادق و امیرحسین معرفی شدند واکنشی نشان نداد و سکوت کرد، اما محمدرضا یزدی، رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی دو روز پیش در یک برنامه تلویزیونی به صورت تلویحی به وجود پرونده قضایی برای «دو فرزند یک مقام ارشد قوه قضاییه» اشاره کرد. 

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در این برنامه تلویزیونی گفت: «یکی دو تا از فرزندان یکی از مسئولین رده‌بالای ما دچار مشکل شده بودند. خودم خدمت ایشان رسیدم گفتم این مدارک را ببینید، اگر خطاست بفرمایید، اگر احیاناً شما در جریان نیستید بدانید این اتفاق افتاده. اگر در جریان هستید مراقب باشید از اسم شما سوءاستفاده نشود.» 

او در پاسخ به سؤال مجری برنامه درباره اینکه آیا در پرونده فرزندان این مقام قوه قضاییه، بازداشتی صورت گرفته یا نه خبر داده که فرزندان این مقام مسئول «الان در بازداشت هستند» و گفته عنوان اتهامی آن‌ها «سوءاستفاده از موقعیت و فساد اقتصادی» بوده است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی