logo_eet

برخورد دو قطار در یونان ۳۶ کشته برجای گذاشت

تصادف قطار در دره تمپی در نزدیکی لاریسا، یونان، 1 مارس 2023
پلیس و خدمه اورژانس پس از تصادف قطار در دره تمپی در نزدیکی لاریسا، یونان، 1 مارس 2023، آوارهای یک واگن له شده را جستجو می کنند. - حداقل 32 نفر کشته و 85 نفر دیگر زخمی شدند پس از برخورد دو قطار که منجر به یک تصادف شد. مقامات گفتند که در اواخر شب 28 فوریه 2023 در نزدیکی شهر لاریسا یونان از ریل خارج شد. سخنگوی خدمات آتش نشانی تأیید کرد که سه واگن درست قبل از نیمه شب از ریل پرش کردند که قطارها - یکی برای بار و دیگری حامل 350 مسافر - در نیمه راه بین آتن و تسالونیکی برخورد کردند. (ZEKAS LEONIDAS/Eurokinissi/AFP via Getty Images)

در سانحه تصادف دو دستگاه قطار مسافربری و باری در بامداد امروز ۱۰ اسفندماه در شهر «لاریسا» یونان، ۳۶ نفر کشته و ۸۵ تن دیگر مجروح شدند.

به گفته مقامات یونان آتش‌سوزی شدیدی پس از برخورد رخ داد که موجب سوختگی شدید تعدادی از مسافران شده است. مقامات می‌گویند شدت آتش‌سوزی به حدی بوده که «چند واگن به خاکستر تبدیل شده‌اند

استاندار منطقه به تلویزیون محلی گفته است که پس از برخورد چهار واگن اول، قطار مسافربری از ریل خارج شدند و همزمان دو واگن در آتش سوختند.

وی گفت که دو قطار با سرعت «بسیار زیاد» در یک خط حرکت می‌کردند و «حداقل یکی از راننده‌ها» از حضور همزمان دو قطار بی‌اطلاع بوده‌اند.

تاکنون ۲۵۰ سرنشین قطار مسافربری به مناطق امن منتقل شده‌اند و همچنان عملیات تخلیه ادامه دارد. به گفته رسانه‌ّای محلی قطار مسافربری حامل ۳۵۰ مسافر بوده است.

کوستاس آگوراستوس، فرماندار منطقه در گفتوگو با تلویزیون «اسکای» گفت که بیش از ۲۵۰ مسافر با اتوبوس به تسالونیکی منتقل شدند.او افزود: «متأسفانه نگران هستیم که تعداد مجروحان و کشتهشدگان افزایش یابد

دولت یونان پس از این حادثه جلسه بحران برگزار کرد و تانوس پلوریس، وزیر بهداشت این کشور به محل حادثه رفته است.

اخبار مرتبط