Search
Asset 2

تداوم سخنان تهدیدآمیز مقامات اسرائیل و جمهوری اسلامی

تداوم سخنان تهدیدآمیز مقامات اسرائیل و جمهوری اسلامی
نمایی از شهر قدیمی اورشلیم در سحرگاه ۱۴ آوریل ۲۰۲۴، پس از پرتاب یک پهپاد و حمله موشکی ایران به اسرائیل. (RONALDO SCHEMIDT/AFP via Getty Images)

پس از حمله گسترده پهپادی و موشکی جمهوری اسلامی به اسرائیل تهدیدات مقامات دو کشور علیه یکدیگر همچنان ادامه دارد و یک مقام اسرائیلی وعده داد که این کشور به حمله جمهوری اسلامی پاسخ خواهد داد.

در همین رابطه کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل به نقل از یک مقام این کشور که نامی از او برده نشده عنوان کرد که اسرائیل «پاسخ مهمی» به حمله حکومت ایران خواهد داد.

از سوی دیگر نمایندگی جمهوری اسلامی در سازمان ملل نیز با انتشار بیانیه‌ای تهدید کرد که اگر اسرائیل «مرتکب اشتباه دیگری شود، پاسخ جمهوری اسلامی به طور قابل‌توجهی شدیدتر» خواهد بود.

البته در این بیانیه همچنین آمده که اقدام جمهوری اسلامی در پاسخ به حمله اسرائیل به اماکن دیپلماتیک ایران در دمشق بود با این حمله متقابل «موضوع را می‌توان پایان‌یافته تلقی کرد.»

نیویورک تایمز نیز به نقل از یک مقام اسرائیلی که نامی از او برده نشده نوشت که تل‌آویو نحوه پاسخ به جمهوری اسلامی را با متحدانش هماهنگ خواهد کرد.

این سخنان پس از آن بیان شده که نگرانی‌هایی از سوی دولت ایالات متحده در مورد اقدامات یک‌جانبه آتی اسرائیل در پاسخ به حملات موشکی و پهپادی جمهوری اسلامی مطرح شده بود.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی