Asset 2

ارتش اوکراین ۲۴ پهپاد ساخت سپاه را منهدم کرد

(TASNIMNEWS.IR)
(TASNIMNEWS.IR)

مقامهای اوکراین اعلام کردند که از شامگاه دیشب و صبح امروز، بسیاری از مناطق این کشور مورد هدف حملات موشکی و پهپادی ارتش روسیه قرار گرفته است.

نیروی هوایی اوکراین با انتشار بیانیهای اعلام کرد که ارتش روسیه در این حملات از ۲۴ پهپاد انتحاری شاهد ساخت جمهوری اسلامی استفاده کرده که تمامی این پهپادها توسط تسلیحات پدافندی اوکراین ساقط شدهاند و به اهدافشان اصابت نکردهاند.

همچنین سخنگوی نیروی هوایی اوکراین نیز با حضور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد که در این موج از حمله موشکی و پهپادی، بیش از ۳۰ موشک توسط شش فروند هواپیمای توپولف ۹۵ روسیه به اوکراین شلیک شده است.

سرهی پوپکو، فرمانده نظامی پایتخت اوکراین نیز با انتشار مطلبی در شبکه اجتماعی تلگرام عنوان کرد که بیش از ۱۵ موشک کروز نیز به سمت کییف شلیک شده که همگی آنها سرنگون شدهاند؛ ولی در عین حال دستکم یک نفر کشته و تعدادی زخمی شدهاند.

استفاده روسیه از پهپادهای ساخت جمهوری اسلامی در حمله به مناطق مختلف اوکراین در حالی صورت میگیرد که ۱۴ دیماه یوری ایگنات، سخنگوی فرماندهی نیروی هوایی نیروهای مسلح اوکراین اعلام کرد که ارتش این کشور از اواسط شهریورماه حدود ۵۰۰ پهپاد ساخت ایران را سرنگون کرده است.

همراهی جمهوری اسلامی با روسیه در تجاوز به اوکراین و فروش پهپاد به مسکو خشم کشورهای غربی را برانگیخته است و باعث شده که این کشورهای در چندین نوبت مقامات و نهادهای مرتبط با صنایع پهپادی جمهوری اسلامی را در لیست تحریمهای خود جای دهند.

در آخرین نمونه از این تحریمها، وزارت خزانهداری آمریکا شرکت «صنایع هوایی قدس» که مسئول طراحی و تولید پهپادهای ایران است را به همراه شش مدیر ارشد و عضو هیات مدیره شرکت و همچنین مدیر سازمان صنایع هوافضای ایران را تحریم کرد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی