logo_eet

مخالفت اتحادیه اروپا با درخواست ایتالیا برای گرفتن آزمایش کرونا از مسافران چینی

(Adrian Yu /The Epoch Times)
(Adrian Yu /The Epoch Times)

اتحادیه اروپا درخواست ایتالیا مبنی بر الزامی شدن آزمایش کرونا از تمان مسافران که از مبدا چین به کشورهای اروپایی وارد می‌شوند را رد کرد.

اتحادیه اروپا درخواست ایتالیا را به‌دور از عدالت دانست و اعلام کرد که افزایش ابتلا در چین بر ابتلا در اروپا اثری ندارد.

در پی انتشار خبر تایید ابتلای نیمی از مسافران دو پرواز ورودی به فرودگاه میلان از مبدأ شهرهای چین به زیر سویه‌‌های اُمیکرون، وزارت بهداشت ایتالیا انجام آزمایش تشخیص ویروس کرونا را برای تمامی مسافران ورودی از مبدا چین الزامی کرد.

با اعلام دولت ایتالیا که در آغاز همه‌گیری کرونا دوران دشواری را تحمل کرد و شاهد تلفات بالا و شرایط سخت در بیمارستان‌های کشور بود، اگر آزمایش مسافری مثبت باشد، راهی قرنطینه خواهد شد.

با این حال، اتحادیه اروپا فعلا در برابر درخواست ایتالیا که سایر کشورهای اتحادیه را فراخوانده است تا با پیروی از رویه دولت رم، از مسافران آمده از چین آزمایش کرونا انجام شود، مقاومت کرده است.

مخالفت اتحادیه اروپا با درخواست دولت ایتالیا در حالی صورت می‌گیرد که مرکز تحقیقات داده‌های بهداشتی ” ایرفینیتی” که در بریتانیا مستقر است روز گذشته ارزیابی کرد که شمار تلفات روزانه مردم چین از کرونا از پنج هزار تن در هفته گذشته به ۹ هزار نفر در این هفته افزایش یافته است.

بر اساس این داده‌ها، شمار مبتلایان به کرونا در چین تا هفته گذشته روزانه حدود یک میلیون تن بود و لذا شمار تلفات در طول ماه دسامبر، دست‌کم یک‌صد هزار تن است.

همچنین کمیته امنیت بهداشتی اتحادیه اروپا که یک گروه مشاوره غیررسمی در مورد امنیت بهداشتی در سطح اروپاست، روز پنج‌شنبه از کشورهای عضو این اتحادیه خواست تا هم‌زمان با بازگشایی مرزهای چین، اقدامات مشترکی را علیه بیماری کووید۱۹ به اجرا بگذارند.

چین که حدود سه هفته پیش یک‌باره و به دنبال اعتراضات کم‌سابقه مردم در خیابان‌ها شیوه‌نامه‌های بهداشتی مرتبط با کرونا را تغییر داد، مدعی است در یک ماه اخیر تنها هشت تن در پی ابتلا به کووید جان داده‌اند.

ارزیابی می‌شود که به دنبال لغو محدودیت‌های کرونایی از سوی رژیم چین از روز ۱۸ دی، صدها هزار گردشگر چینی راهی غرب می‌شوند و به همین دلیل آمریکا، ژاپن، کره جنوبی، هند و مالزی ارایه تست منفی کرونا توسط مسافران چینی را الزامی کرده‌اند.

اخبار مرتبط