Search
Asset 2

توصیه اتحادیه اروپا به ارائه نتیجه تست کووید از سوی مسافران از مبدا چین

( DANIEL CENG/AFP via Getty Images)
( DANIEL CENG/AFP via Getty Images)

اتحادیه اروپا به کشورهای عضو این اتحادیه شدیداً توصیه کرد که از مسافران با مبدا چین بخواهند نتیجه منفی تست کووید ارائه دهند و این تست باید حداکثر تا ۴۸ ساعت قبل از پروزاز انجام شده باشد.

در طی جلسه‌ای متشکل از کارشناسان که روز گذشته برای یک واکنش هماهنگ شکل گرفته بود، نمایندگان کشورهای اروپایی با توصیه‌های دیگر نیز موافقت کردند که اقدام‌های نهایی در این موارد بر عهده کشورهای عضو خواهد بود.

توصیه دیگر اتحادیه اروپا، انجام آزمایش‌های تصادفی در بدو ورود و استفاده از ماسک بود.

علاوه بر آزمایش‌های قبل از پرواز، کشورهای اتحادیه اروپا در مورد آزمایش ویژه فاضلاب در هواپیماهایی که از چین می‌آیند به توافق رسیدند تا بررسی شود آیا این فاضلاب دارای آلودگی‌های خطرناکی است که هنوز در این قاره رایج نیست.

با این حال روز چهارشنبه تیم مک فی، سخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد که اکثریت قاطع کشورها موافق گرفتن تست پی‌سی‌آر از مسافران با مبدا چین پیش از حرکت به سمت اروپا هستند.

ایتالیا، فرانسه و اسپانیا پیش از این ارائه نتیجه آزمایش عدم ابتلا به کرونا را برای مسافران ورودی از چین را الزامی کرده بودند.

آمریکا، کانادا، بریتانیا، کره جنوبی، هند، ژاپن، تایوان و استرالیا نیز اقدامات مشابهی در مورد این مسافران چینی در نظر گرفته‌اند.

از سوی دیگر چین پیش‌تر هشدار داده که ممکن است در برابر محدودیت‌های اعمال شده برای مسافران از مبدا چین دست به اقدام متقابل بزند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی