Asset 2

فرماندار تگزاس از ترامپ برای نامزدی حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ حمایت کرد

فرماندار تگزاس از ترامپ در انتخابات ۲۰۲۴ حمایت کرد
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا (سمت راست) و گِرگ ابوت، فرماندار تگزاس (سمت چپ) (Brandon Bell/Getty Images)

گِرگ ابوت، فرماندار تگزاس، یک جمهوری‌خواه، روز یکشنبه در پستی در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که «مفتخر است که از دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا برای نامزدی ریاست جمهوری ۲۰۲۴ حمایت می‌کند.» 

ابوت در پستی در ایکس، که قبلا توییتر نامیده می‌شد، گفت: «امروز، مفتخرم که از دونالد جی. ترامپ برای ریاست جمهوری حمایت می‌کنم. اکنون بیش از هر زمان دیگری، آمریکا به رئیس‌جمهوری نیاز دارد که امنیت مرزها را حفظ کند و امنیت ملی را در اولویت قرار دهد. پرزیدنت ترامپ گزینه روشنی برای انجام این کار است.» 

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا روز یکشنبه به فرماندار تگزاس در بازدید از مرز ایالات متحده و مکزیک در تگزاس پیوست قول داد که در صورت پیروزی در انتخابات سرکوب مهاجرت غیرقانونی را تمدید کند. 

ترامپ روز یکشنبه در تگزاس در کنار فرماندار تگزاس، گرگ ابوت گفت: «ما آن مرز را تسخیر خواهیم کرد و آن را به امن ترین مرز در تاریخ خود تبدیل خواهیم کرد.» 

هدف از این دیدار، بررسی موضوع مهاجرت غیرقانونی و امنیت مرزی بود. 

امنیت مرزی برای دو سال و نیم موضوع اصلی رای‌دهندگان جمهوری‌خواه و رهبران جمهوری‌خواه و سیاستمداران بوده است که منجر به انتقاد شدید از مدیریت بحران توسط دولت بایدن شده است. 

ترامپ متعهد شد که در صورت انتخاب مجدد، بزرگترین تلاش برای اخراج دسته جمعی در تاریخ آمریکا را آغاز کند و ممنوعیتهای سفر و برنامه سال ۲۰۱۹ «در مکزیک بمانید» را دوباره اجرا کند؛ برنامه‌ای که پناهجویان غیرمکزیکی را که قصد ورود به ایالات متحده از مرز جنوبی دارند، مجبور می‌کند در مکزیک منتظر حل و فصل پرونده هایشان بمانند. 

رئیس جمهور سابق همچنین متعهد شده است که از ورود مهاجرانی که از حماس حمایت میکنند به ایالات متحده جلوگیری کند و مسئولانی را به تظاهرات طرفدار حماس بفرستد تا مهاجرانی را که علنا از این گروه تروریستی حمایت میکنند بازداشت و اخراج کنند. 

در جریان رویدادی در آیووا در ماه اکتبر، ترامپ به جمعیت گفت که ممنوعیت سفر از «کشورهای تحت تأثیر تروریسم» مانند لیبی، سومالی، سوریه و یمن را افزایش خواهد داد. 

«اگر می‌خواهید کشور اسرائیل را از بین ببرید، رد صلاحیت می‌شوید. اگر از حماس یا ایدئولوژی پشت حماس حمایت کنید، رد صلاحیت خواهید شد. و اگر کمونیست، مارکسیست یا فاشیست باشید، رد صلاحیت می‌شوید 

هفته گذشته، استفان میلر، مشاور سابق مهاجرت ترامپ گفت که رئیس جمهور سابق در صورت انتخاب مجدد، یک «سرکوب مهاجرت تماشایی» را آغاز خواهد کرد. 

آقای میلر به نیویورک تایمز گفت: «هر فعالی که کوچک‌ترین شک به عزم رئیس‌جمهور ترامپ داشته باشد، مرتکب خطای فاحشی می‌شود: ترامپ زرادخانه عظیم قدرت‌های فدرال را برای اجرای تماشایی‌ترین سرکوب مهاجرت آزاد خواهد کرد.فعالان قانونی مهاجرت نمیدانند چه اتفاقی دارد میافتد.» 

دادهها و نظرسنجیها

از زمان روی کار آمدن بایدن در اوایل سال ۲۰۲۱، ماموران گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده بیش از ۷ میلیون نفر را که بهطور غیرقانونی وارد ایالات متحده شدهاند دستگیر کردهاند. جمهوریخواهان گفتهاند که افزایش مهاجرت غیرقانونی بهدلیل سیاست های دولت بایدن است. 

نظرسنجی‌ها همچنین نشان داده‌اند که مهاجرت غیرقانونی می‌تواند شانس انتخاب مجدد بایدن را کاهش دهد. یک نظرسنجی از ABC News و واشنگتن پست در ماه گذشته نشان داد که ۷۱ درصد از آمریکایی‌ها از نحوه برخورد دولت با مهاجرت یا مرزها راضی نیستند. 

نظرسنجی دانشکده حقوق Marquette از رأی دهندگان ثبت نام شده در اواخر سپتامبر نشان می‌دهد که ترامپ ۲۴ امتیاز نسبت به بایدن در رسیدگی به مسائل مهاجرت و امنیت مرزی یا ۵۲ درصد به ۲۸ درصد برتری داد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی