Search
Asset 2

وزیر دفاع آمریکا: جمهوری اسلامی باید کارایی تسلیحات خود را بازبینی کند

وزیر دفاع ایالات متحده گفته است که جمهوری اسلامی پس از حمله نافرجام به اسرائیل در اوایل ماه جاری باید کارآمدی سیستم‌های تسلیحاتی خود را زیر سوال ببرد.
لوید آستین وزیر دفاع آمریکا،‌ در یک کنفرانس مطبوعاتی در پنتاگون در واشنگتن دی سی در ۱ فوریه ۲۰۲۴ به سوالات خبرنگاران پاسخ می‌دهد. (Andrew Caballero-Reynolds/AFP via Getty Images)

وزیر دفاع ایالات متحده گفته است که جمهوری اسلامی پس از حمله نافرجام به اسرائیل که در اوایل ماه جاری رخ داد، باید کارآمدی سیستم‌های تسلیحاتی خود را زیر سوال ببرد.

به نوشته تایمز اسرائیل، لوید آستین به خبرنگاران گفت که حکومت ایران باید سیستم‌های تسلیحاتی خود را بازبینی کند.

او افزوده که امیدوار است مسئولان حکومت ایران با اعتماد بیش از حد به این مسئله  نگاه نکنند، چون اسرائیل نشان داده است که توانایی قابل توجهی برای دفاع از خود دارد.

طی هفته‌های گذشته به دنبال پرتاب صدها پهپاد، موشک بالستیک و موشک کروز توسط حکومت ایران در اقدام انتقام‌جویانه بی‌سابقه‌ای، آژیر حمله هوایی در سراسر اسرائیل به صدا درآمد.

سخنگوی ارتش اسرائیل گفته بود که تعداد پهپادها و موشک‌های پرتابی بیش از ۳۰۰ عدد بود؛ اما ۹۹ درصد آن‌ها ساقط شدند.

به گزارش آسوشیتد‌‌‌‌‏پرس، دانیل هاگاری، دریادار اسرائیلی با اشاره به «موفقیت راهبردی بسیار بزرگ» اسرائیل گفته بود که ایران ۱۷۰ پهپاد، بیش از ۳۰ موشک کروز و بیش از ۱۲۰ موشک بالستیک پرتاب کرد. از این تعداد، چند موشک بالستیک به خاک اسرائیل اصابت کرد و به یک پایگاه هوایی نیز آسیب جزئی وارد شد.

در حالی که مقامات اسرائیل و بسیاری از کارشناسان و رسانه‌ها، حملات جمهوری اسلامی به اسرائیل را نافرجام توصیف کرده بودند، رهبر جمهوری اسلامی روز یکشنبه دوم اردیبهشت ماه، با اشاره به حمله پهپادی و موشکی سپاه پاسداران، تعداد موشک‌های به‌ هدف‌ رسیده سپاه در اسرائیل را «موضوع فرعی» خواند.

علی خامنه‌ای در دیدار با فرماندهان عالی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی اشاره‌‌‌‌‏ای به حمله اخیر اسرائیل به پایگاه ارتش در اصفهان نکرد و ضمن تایید تلویحی ناکامی جمهوری اسلامی در هدف قرار دادن مواضع اسرائیل گفت: «موضوع تعداد موشک‌های شلیک‌شده و یا موشک‌های به هدف اصابت کرده که طرف مقابل بر روی آن‌ها متمرکز شده، موضوع دست دوم و فرعی است.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی