Search
Asset 2

ارتش اسرائیل اجساد سه گروگان حمله هفتم اکتبر را پیدا کرد

سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد که اجساد سه گروگان اسرائیلی که در جریان حمله هفتم اکتبر توسط گروه حماس کشته شده بودند، پیدا شده است.
(Twitter @IsraelPersian)

سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد که اجساد سه گروگان اسرائیلی که در جریان حمله هفتم اکتبر  توسط گروه حماس کشته شده بودند، پیدا شده است.

دانیل هاگاری عنوان کرد که شانی لوک، ۲۲ ساله، آمیتا بوسکیلا، ۲۸ ساله، و ایتزهاک گلِرِنتر ۵۶ ساله در جریان حمله گروه تروریستی حماس به جشنواره موسیقی نووا کشته شده بودند و سپس جسد آنها به غزه انتقال یافته بود.

به نوشته آسوشیتدپرس، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در واکنش به این خبر گفته است که «دلش شکسته» و متعهد شده است که گروگان‌های باقی مانده را به اسرائیل بازگرداند.

نخست‌وزیر اسرائیل در بیانیه‌ای عنوان کرد که «من و همسرم سارا در همراهی با خانواده‌ها غمگین هستیم. ما همه گروگان‌هایمان را – چه زنده و چه مرده – باز می‌گردانیم.»

پس از حمله حماس به جشنواره موسیقی نووا، ویدئویی از جسد به‌ شدت زخمی و نیمه برهنه شانی لوک ۲۲ ساله در پشت یک وانت در سراسر جهان پخش شد، که ابعاد حمله گروه تروریستی حماس به جنوب اسرائیل را آشکار کرد.

نیروهای حماس در حمله هفتم اکتبر حدود ۱۲۰۰ نفر، عمدتا غیرنظامیان را کشتند و حدود ۲۵۰ نفر دیگر را ربودند.

تقریباً نیمی از این گروگان‌ها از آن زمان آزاد شده‌اند. بیشتر آنها در مبادله با اسرای فلسطینی در جریان آتش‌بس یک هفته‌ای در نوامبر آزاد شده‌اند.

اسرائیل می‌گوید که حدود ۱۰۰ گروگان و اجساد حدود ۳۰ نفر دیگر همچنان در غزه اسیر هستند.

به ادعای «وزارت  بهداشت غزه»، که تحت کنترل حماس است، در نتیجه جنگ اسرائیل در غزه تاکنون بیش از ۳۵۰۰۰ فلسطینی کشته‌اند.

آمار ارائه شده توسط «وزارت بهداشت غزه»، تاکنون تایید نشده است.

آسوشیتدپرس نوشته است که نتانیاهو قول داده است که هم حماس را از بین ببرد و هم همه گروگان ها را بازگرداند، اما پیشرفت کمی داشته است. او با فشار برای استعفا مواجه است و ایالات متحده تهدید کرده است که به‌دلیل وضعیت انسانی در غزه حمایت خود را کاهش خواهد داد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی