Search
Asset 2

وزارت اطلاعات پدر علی یونسی را به ارتباط با سازمان مجاهدین متهم کرد

(Twitter)
(Twitter)

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران با انتشار اطلاعیه‌ای مدعی شده است که توانسته بزرگ‌ترین شبکه تأمین مالی و تجهیزاتِ تیم‌های عملیاتی سازمان مجاهدین خلق در ایران را شناسایی و برخی افراد اصلی این شبکه را بازداشت کند.

وزارت اطلاعات در بیانیه‌ای که امروز ۱۲ دی، منتشر کرد از بازداشت شش نفر در این ارتباط و همچنین احضار و تحت تعقیب قرارگرفتن چند نفر دیگر خبر داد.

در این اطلاعیه بدون ذکر نام کسی عنوان شده یکی از بازداشت‌شدگان پدر یکی از اعضای عملیاتی تیم‌های سازمان مجاهدین خلق بوده که «نزدیک به سه سال پیش بازداشت شد» و به یک دانشگاه صنعتی مهم کشور منتسب است.

علی یونسی، دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه شریف و دارنده مدال طلای المپیاد نجوم سال ۹۶، در سال ۹۹ بازداشت و پس از گذراندن ماه‌ها حبس انفرادی به ۱۶ سال زندان محکوم شد. علی یونسی در دادگاه به ارتباط با سازمان مجاهدین خلق متهم شده بود.

میر یوسف یونسی، پدر علی یونسی، روز چهارشنبه گذشته در شاهرود بازداشت شده است.

رضا یونسی برادر دیگر او با تائید این خبر به رادیو فردا گفت پدر و مادرش، برای دیدار با پدربزرگ و مادربزرگش به شاهرود رفته بودند که آقای یونسی با حضور ۶ مامور لباس شخصی، بازداشت شد. به گفته فرزند او، دلیل بازداشت مشخص نیست.

همچنین او خبر داد که ماموران به منزل آنها در تهران هجوم برده و ضمن تفتیش این مکان، موبایل‌ها، لپ‌تاپ و وسایل شخصی آنها را با خود برده‌اند.

میر یوسف یونسی که ۶۹ساله است، سابقه زندان در دهه شصت را دارد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی