Search
Asset 2

محاصره شهر غزه از شب گذشته؛ آماده باش سطح بالای ارتش اسرائیل در مرز لبنان 

آماده باش ارتش اسرائيل برای مقابله با حمله احتمالی حزب‌الله
دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل (Gil Cohen-Magen/AFP via Getty Images)

ارتش اسرائیل با فرارسیدن زمان سخنرانی حسن نصرالله، رهبر گروه تروریستی حزب‌الله لبنان، در مرز شمالی اسرائیل برای مقابله با حمله احتمالی این گروه شبه‌نظامی در حالت آماده باش «با سطح هشدار بسیار بالا» قرار گرفت. 

حسن نصرالله، رهبر گروه تروریستی حزب‌الله لبنان از زمان آغاز جنگ اسرائیل و غزه هیچ اظهار نظر رسمی نداشته است اما قرار است امروز سکوت چندهفته‌ای خود را شکسته و سخنرانی کند. 

در همین رابطه، دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل گفت که «ما به هرگونه حمله به غیرنظامیان اسرائیلی پاسخی شدید خواهیم داد و در حال حاضر در مرز شمالی در آماده باش درجه بسیار بالا هستیم تا به هر رویدادی، امروز و روزهای آینده پاسخ دهیم 

این در حالی است که شب گذشته ارتش اسرائیل حمله گسترده زمینی و هوایی به شهر غزه ترتیب داد و نیروهای اسرائیلی به شدت با نیروهای حماس درگیر شدند. 

تصاویری که شب گذشته از غزه مخابره می‌شد نشان می‌داد که ارتش اسرائیل آسمان غزه را با گلوله‌های منور روشن کرده و همزمان حملات شدید هوایی به شهر غزه انجام شده و این شهر کاملاً در دود و غبار فرو رفته بود. 

ارتش اسرائیل نیز صبح امروز اعلام کرد که نیروهای آنها شهر غزه، که پایگاه حماس است، را کاملاً محاصره کرده‌اند. 

همچنین ارتش اسرائیل از افزایش تعداد تلفاتش در نبرد زمینی با حماس خبر داد و گفت با کشته شدن ۴ تن دیگر از نیروهایش در غزه، تلفات آنها در این عملیات زمینی به ۲۳ نفر رسید. 

همچنین امروز ظهر آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا برای دومین بار از آغاز جنگ اسرائیل با حماس به تل‌آویو سفر و با مقامات این کشور گفتگو کرد. 

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در دیدار با بنیامین نتانیاهو در تل‌آویو گفت اسرائیل حق دفاع از خود را دارد و واشنگتن تمام تلاش خود را برای بازگرداندن ایمن بیش از ۲۴۰ گروگان که توسط تروریستها ربوده شده‌اند و در غزه به‌سرمی‌برند، انجام میدهد. 

او همچنین تأکید کرد که باید همه کار برای تضمین امنیت غیرنظامیان انجام شود. 

همچنین منابعی در دفتر نتانیاهو اعلام کردند که هیچ تغییری در تصمیم اسرائیل مبنی بر عدم اجازه ورود سوخت به نوار غزه وجود ندارد. 

اسرائیل در برابر فشارهای فزاینده برای اجازه ورود سوخت به غزه مقاومت کرده و می‌گوید که گروه تروریستی حماس برای استفاده خود منابع نوار را غارت می‌کند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی