Search
Asset 2

شمار کشته شدگان کشتی غرق شده پناهجویان در ایتالیا از ۶۰ نفر گذشت

واژگون شدن قایق پناهندگان
(JOHAN NILSSON/TT News Agency/AFP via Getty Images)

در حالی که جستجو برای یافتن افراد ناپدید شده حادثه غرق شدن کشتی حامل پناهجویان ادامه دارد، تعداد قربانیان این حادثه در نزدیکی سواحل جنوبی ایتالیا به ۶۱ نفر افزایش یافته است.

یکی از مقامات دولتی ایتالیا به رویترز گفت که تاکنون جسد ۶۱ نفر پیدا شده است، همچنین ۸۰ نفر از این حادثه جان به در برده‌اند.

این کشتی که از ترکیه حرکت کرده بود و حامل مسافرانی از افغانستان، ایران و چندین کشور دیگر بود، روز یکشنبه پیش از طلوع آفتاب، هنگام تلاش برای نزدیک شدن به ساحل شهر کروتونه پس از برخورد با صخره‌ها در هم شکسته و غرق شد.

ماتئو پیانتدوسی، وزیر کشور که به محل حادثه سفر کرده بود، ضمن اعلام این که این قایق حامل ۱۵۰ تا ۲۰۰ مهاجر بوده است، گفت که ممکن است ۲۰ تا ۳۰ نفر همچنان مفقود باشند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده ۱۲ کودک نیز در میان جانباختگان قرار دارند و هنوز مشخص نیست چند نفر از کشته شدگان شهروندان ایران و افغانستان هستند.

شهباز شریف، نخست وزیر پاکستان امروز اعلام کرد که گمان می‏رود بیش از ۲۲ پاکستانی در میان غرق شدگان باشند.

خبرگزای آسوشیتدپرس نیز به نقل از سازمان پزشکان بدون مرز که در محل حادثه حضور دارند عنوان کرد که بسیاری از قربانیان افغان هستند.

پلیس مرزی ایتالیا نیز گفته است که یکی از بازماندگان را به اتهام قاچاق مهاجران دستگیر کرده است.

جورجیا ملونی، نخست وزیر ایتالیا که سال گذشته با تعهد جلوگیری از ورود سیل پناهجویان و مهاجران انتخاب شد، «تاسف عمیق» خود را برای کشته ‌شدن پناهجویان این قایق ابراز کرد و با مقصر دانستن قاچاقچیان انسان، قول داد برای جلوگیری از چنین بلایایی، عبور مهاجران از دریا را محدود کند.

دولت راستگرای فعلی ایتالیا از زمان روی کار آمدن خود در پاییز گذشته، مواضع سختگیرانه‌ای در مورد ورود پناهجویان اتخاذ کرده است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی